نحوه بهینه سازی فایل pdf با افزایش استفاده از آن ها بیشتر اهمیت یافته است. این فایل ها به نحوی هستند که می توان هر نوع داده ای را در آن ها ذخیره نمود بدون آنکه کوچکترین تغییری در آن ها ایجاد شود. به همین دلیل افراد بسیاری از این نوع فایل استفاده می کنند. گاهی اوقات حجم فایل های pdf بسیار زیاد است و همین مسئله موجب می شود که انتقال آن ها دشوار باشد. در چنین مواقعی برای آنکه بتوان محتوا فایل را با همان کیفیت اولیه و بدون هیچگونه تغییری به مقصد ارسال نمود نیاز است که با روش های مختلفی فایل pdf بهینه سازی گردد. نرم افزارهای مختلفی برای ساخت فایل های pdf وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها فایل های با کیفیت و فشرده ای ساخت. اگر می خواهید با روش های بهینه سازی فایل پی دی اف بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

فایل پی دی اف چیست؟,نحوه بهینه سازی فایل pdf,فایل پی دی اف چیست؟,

فایل PDF چیست؟

شاید خیلی از افراد و کاربران با معنی و مفهوم فایل PDF آشنا نباشند و این سوال در ذهن آن ها شکل بگیرد که فایل پی دی اف چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت فایل پی دی اف در واقع محصولی از شرکت بزرگ و معروف adobe است که این فایل دارای فرمت استاندارد می باشد و در سال 1990 ارائه شده است. شرکت ادوبی با اهداف خاصی و برای رفع مشکلاتی تصمیم به تولید و ارائه این محصول گرفت که از جمله مهم ترین آن ها می توان به این موضوع اشاره نمود کاربران به فرمتی نیاز دارند که امکان باز کردن و مطالعه آن در تمامی پلتفرم ها با استفاده از نرم افزارهای pdf خوان وجود داشته باشد.

نحوه بهینه سازی فایل pdf,فایل پی دی اف چیست؟,نحوه بهینه سازی فایل pdf,

علاوه بر این کاربران همیشه این دغدغه را دارند که فونت و ساختار صفحات فایل های آن ها پس از انتقال دچار به هم ریختگی شود. با روی کار آمدن فایل های pdf این مشکل رفع شد و کاربران می توانند بدون نگرانی از این موضوع فایل های خود را انتقال دهند.

فایل های pdf را برای آنکه بتوان مشاهده و مطالعه نمود ابتدا باید به کمک نرم افزارهای پی دی اف خوان باز کرد و بعد به استخراج فایل pdf پرداخت تا امکان مشاهده محتوا متنی و تصویری آن با همان فونت و ساختار اولیه وجود داشته باشد.

روش های بهینه سازی فایل های pdf

با شناخت نحوه بهینه سازی فایل pdf می توان این فایل ها را به راحتی در میان پلتفرم های مختلف بدون وجود مشکلاتی مانند حجم بالا یا به هم ریختن متن و تصاویر و با کیفیتی بی نظیر منتقل نمود. روش های مختلفی برای بهینه سازی فایل پی دی اف وجود دارد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • استفاده از فونت های رایج

معمولا کاربران از فونت هایی در متن فایل های pdf استفاده می کنند که بسیار پر حجم هستند که باید آن ها را با فونت های مناسب جایگزین نمود تا حجم کمتری را اشغال نمایند. گاهی اوقات ممکن است پلتفرمی که در مقصد این فایل را دریافت می کند آن فونت را نداشته باشد که موجب می شود تغییراتی در فایل pdf ایجاد گردد و متن آن دچار به هم ریختگی شود.از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از فونت های رایجی مانند Bnazanin و … استفاده کنید.

  • یافتن عوامل افزایش حجم

با استفاده از Acrobats PDF Optimizar می توان بررسی نمود که هر جزیی از فایل پی دی اف چه میزان حجمی را اشغال کرده است و به راحتی اجزا پر حجم را تعیین کرد. حجم این بخش ها را می توان با استفاده از Advaced PDF Optimizarکاهش داد.

  • انتخاب رنگ های RGB برای صفحه نمایش

نحوه بهینه سازی فایل pdf از طریق انتخاب رنگ هایRGB تنها در مواردی امکان پذیر است که اطمینان حاصل نمایید که خروجی فایل شما تنها صفحه نمایش می باشد. استفاده از رنگ های RGB به جای رنگ هایCMYK  موجب می شود که حجم فایل ها نزدیک به 50 درصد کاهش یابد.

به کار بردن تصاویر خاکستری

اگردر فایل های pdf خود به جای عکس ها و تصاویر رنگی از تصاویر خاکستری استفاده نمایید، این تصاویر حجم کمتری را اشغال خواهند کرد. در نتیجه موجب بهینه سازی فایل می گردد.

  • انتخاب یک preset

اگر اطلاعات و مهارت کافی  در رابطه با وضوح تصویر، رنگ، تغییر حجم تصویر و …در زمان فشرده سازی داشته باشید به راحتی می توانید با انتخاب یک Preset مناسب فایل کم حجم و بهینه ای ایجاد نمایید.

  • فشرده نمودن فایل های چند رسانه ای

گاهی اوقات افراد می خواهند علاوه بر متن از فایل های صوتی  و ویدیوئی نیز در فایل pdf خود استفاده نمایند. در این صورت باید این فایل های چند رسانه ای را به بهترین شکل ممکن فشرده نمایند تا میزان حجم خیلی کمی را اشغال کند و فایل pdf بهینه گردد.

 

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *