استراتژی و اصول سرمایه گذاری در بورس چیست؟

اصول سرمایه گذاری در بورس فوت وفن هایی را دارا می باشد و کسانی که قصد ورود به بورس را دارند باید ابتدا با این اصول اشنا شوند چرا که افرادی در ابتدای کار این اصول مهم را نادیده می گیرند یادگیری این اصول به شما کمک می کند که سریع تر در مسیر پیشرفت و موفقیت در بازار سهام قدم بر دارید. همه کسانی که در بورس سرمایه گذاری کرده اند گاهی هم ناموفق اند و آرزو دارند ثروت قابل توجهی از طریق بورس بدست آورند. در واقع در بازار بورس مرتبا موقعیت ها و شرایطی پیش می آید که سبب ارتقای وضعیت مالی شما می شود. برای دستیابی به اهداف و موفقیت تنها یک نقشه راه مناسب می تواند به شما کمک قابل توجهی کند ابتدا نیازهای تان را شناسایی کنید.

اصول سرمایه گذاری در بورس,حداقل سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاری بلند مدت در بورس,

اهداف و نیازهای خود را بشناسید.

ممکن است که شما اهداف مهم و متفاوتی برای دوره های مختلف زندگی تان داشته باشید. اما مهم تر این است که با در نظر گرفتن تمایلات و نیازهای خودتان اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را تعیین کنید.

در این را بهتر از مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس پیروی کنید و به استقلال مالی برسید. همه ما می دانیم بازار سرمایه جذاب است اما سرمایه گذاری در آن جذاب تر. حق انتخاب سرمایه گذاری با شماست و شما می توانید سهام شرکت های مختلف را خریداری کنید چرا که در بازار بورس فرصت های زیادی برای شما وجود دارد اما اگر شما با این بازار کمی بیگانه باشید شاید شروع کار کمی برای تان دشوار باشد در هر حال جنبه مثبت بورس آن است که شما می توانید با اصول و قواعد مشخصی تا حد زیادی احتمال موفقیت را افزایش دهید و ریسک را در این مسیر کاهش دهید.

 • قبل از اینکه تصمیمی بگیرید سعی کنید این سوال ها را از خودتان بپرسید:
 • آیا به دنبال پس اندازی جهت تامین امنیت مالی فرزندان تان در سال های آتی هستید؟
 • آیا به دنبال طراحی برای رویاهای خود از جمله خرید ماشین مورد علاقه تان در میان مدت هستید؟
 • آیا به دنبال طرحی برای بازنشستگی خود در بلند مدت هستید؟

مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس,مزایای سرمایه گذاری در بورس,اصول سرمایه گذاری در بورس,

میزان تحمل ریسک خود را بدانید.

تمامی سرمایه گذاری ها دارای درجات مختلفی از ریسک هستند. شما ابتدا باید میزان تحمل ریسک خودتان را با توجه به تمایلات و نیازها و توانایی و اصول سرمایه گذاری در بورس را بشناسید و متناسب با آن عمل کنید. چرا که فردی ممکن است از انجام فعالیت های مخاطره آمیز لذت ببرد اما فرد دیگری ثبات و امنیت را ترجیح دهد.

یک فرد بازنشسته به جای صرف وقت خود در سرمایه گذاری و ریسک آن امکان دارد که ترجیح دهد صرفا ارزش پول خود را حفظ کند.

کسی که بدهی بالایی دارد و در مقابل درآمد کمی دارد ممکن است حتی از استرس شب ها نخوابد و تحمل ریسک بیشتری را نداشته باشد

یک فرد ثروتمند شاید به راحتی توان مدیریت کردن ریسک خود را نداشته باشد و حتی بیشتر ریسک کند.

حداقل سرمایه گذاری در بورس,سرمایه گذاری بلند مدت در بورس,مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس,

اهداف خودتان را بودجه بندی و فرموله کنید.

ابتدا برای موفقیت بیشتر بهتر است طبق مبانی سرمایه گذاری موفق در بورس درآمد و میزان دارایی خودتان را مشخص کنید. بعد از کسر هزینه های جاری و بدهی های خودتان مقدار مبلغی که برای رسیدن به این اهداف نیاز دارید را حساب کنید و با زمان بندی کردن جریانات نقدی خود ببینید که برای هر کدام چه مقدار باید پس انداز کنید.

 • بدهی و تعهدات مالی کوتاه و بلند مدت
 • هزینه های روزانه زندگی
 • میزان درآمد فرد با یک خانواده
 • موجودی های نقدی و غیرنقدی و دارایی
 • هزینه های مرتبط با آینده فرزندان و جوانان( هزینه های مثل ازدواج و تحصیل و کمک های مالی برای شروع زندگی مستقل)
 • گزینه های مختلف سرمایه گذاری را ارزیابی کنید
 • اوراق مشارکت
 • سهام
 • املاک و مستغلات
 • حساب های مشاوره ای
 • سبد اختصاصی
 • صندوق های سرمایه گذاری مشترک
 • سپرده بانکی

طبق استراتژی متناسب با وضعیت خود سرمایه گذاری کنید.

یکی دیگر از اصول سرمایه گذاری در بورس در مورد ترکیب دارایی ها و انتخاب سرمایه گذاری مناسب است. پس از اینکه نیازها و اهداف و میزان تحمل ریسک و توجه  به توازن بین ریسک و بازده موجود در بازارها ترکیب سرمایه گذاری مشخص می شود.

مزایای سرمایه گذاری در بورس

حداقل سرمایه گذاری در بورس: سرمایه گذاری در بورس دارای مزایای فروانی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. از مهم ترین مزیت سرمایه گذاری می توان به نیاز آن به سرمایه اندک اشاره کرد. حداقل سرمایه ای که شما برای شروع این کار نیاز دارید 500 هزار تومان است و نیازی به سرمایه های چند صد میلیونی نیست. بورس کشش سرمایه گذاری از 500 هزار تومان تا چند صد میلیارد تومان را دارد.

قانونی بودن بورس

یکی دیگر از مزیت های بورس می توان قانونی بودن آن را برشمرد. در صورتی که شما با اصول سرمایه گذاری در بورس اشنایی کامل داشته باشید مطمئن هستید که تمامی خرید و فروش شما در بازار بورس قانونی است و پشتوانه قانونی دارد در این صورت خیال شما از هر نوع بابت اعمم از جنس تقلبی و غیر اصل و قاچاق جمع است همه این ها مزیت هایی است که در کمتر بازاری می توان آن ها را یافت.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *