خرید و فروش سهام بورس

در چند سال اخیر، معامله و خرید و فروش سهام بورس رونق بسیاری یافته و افراد زیادی از این راه کسب درآمد می کنند. البته که، سود حاصل از معامله و خرید و فروش سهام بورسی بسیار بالا بوده و گزینه مناسبی برای افرادی که می خواهند با کار کمتر درآمد بیشتری کسب کنند، می باشد. اگرچه که سود حاصل از معامله، سرمایه گذاری و خرید و فروش سهام بورسی بسیار بالا می باشد، اما با ورود و فعالیت در بازار بورس ممکن است با یک سری مشکلات مواجه شوید. برای مثال، فرض کنید که شما قصد ورود و فعالیت در بازار بورس را دارید، خیلی سریع به سایت دریافت کد بورسی مراجعه می کنید و در مدت زمان نسبتا کمی از کار گزار، کد مورد نظر را دریافت می کنید و با استفاده از آن وارد بازار بورس می شوید.

خرید و فروش سهام بورس,خرید و فروش مجازی سهام بورس,نحوه خرید و فروش سهام در بورس بصورت انلاین,

در حال حاضر شما به عنوان یک فرد مبتدی و تازه کار در بورس، شناخته می شوید و می توانید معاملات و سفارشات خود را آغاز کنید. در نتیجه خیلی سریع به سایت انجام معاملات مراجعه می کنید و با استفاده از کد بورسی خود، اولین معامله خود را انجام می دهید و بدون هیچ گونه مشورت و بررسی، سهام یک شرکت بخصوص را خریداری  می کنید. اما متاسفانه شما اطلاعات کافی در زمینه خرید و فروش سهام بورس، انجام معامله و سرمایه گذاری را ندارید.

با گذشت چند روز همچنان منتظر افزایش نرخ این سهام میمانید اما هر روز شاهد کاهش قیمت این سهام هستید و در هر ۲۴ ساعت میزان نرخ سهام شما دچار کاهش بسیاری می شود و در مدت زمان خیلی کمی، سرمایه خود را از دست می دهید و به علت عدم آگاهی و نداشتن اطلاعات در زمینه بورس و سهام، با ضرر و زیان جبران ناپذیری مواجه می شوید.

بسیاری از افرادی که به عنوان فرد تازه کار وارد بازار بورس می شوند، به علت نداشتن اطلاعات و دانش لازم در زمینه بورس، سهام و اوراق بهادار، با شکست مواجه می شوند و سرمایه خود را از دست می دهند و به همین علت با ضرر و زیان این بازار را ترک می کنند. اما به راستی چگونه می توان بدون هیچ گونه ضرر و زیانی در بورس، به راحتی در این بازار فعالیت کرد و با انجام هر معامله، خرید و فروش، سرمایه گذاری و انجام معاملات در زمینه سهام، سود و درآمد بسیاری کسب کرد؟

بسیاری از افرادی که به تازگی وارد بازار بورس می شوند، در ابتدا به خرید و فروش سهام بورس روی می آورند. عده از این افراد، سهم یک شرکت بخصوص را در محدوده بسیار نامناسبی خریداری می کنند و با این وجود انتظار کسب درآمد و افزایش سود را نیز، دارند. اما دسته دیگر از افراد مبتدی و تازه کار، سهم یک شرکت معتبر را با قیمت بسیار مناسبی خریداری می کنند اما به علت ریزش نرخ سهام  و یا مشکلاتی در زمینه قیمت سهم، سود خود را به ضرر و زیان تبدیل می کنند.

برای مثال تصور کنید که شما قصد خرید سهام آهن را دارید، در ابتدا برای مشاهده روند افزایش و کاهش نرخ این سهام، به سایت مورد نظر مراجعه می کنید و متوجه می شوید که نرخ این سهم در هفته اول 10 درصد، در هفته های دوم و سوم 25 درصد و در چند روز اخیر 45 درصد رشد کرده در نتیجه شما تا سرمایه خود را برای خرید این سهام از دست می دهید. اما تصور می کنید که به احتمال زیاد نرخ این سهام در هفته های بعد تا 50 درصد افزایش یابد و شما را به سود مورد نظر برساند. اما متأسفانه در عرض چند روز شاهد کاهش نرخ این سهام هستید و سریعا ، سرمایه شما از دست می رود. اما آیا به این موضوع فکر کردید که اگر توصیه های لازم استفاده می کردید و دانش و اطلاعات خود را در زمینه بورس و سهام افزایش می دادید، امروز می توانستید سود بسیار بالایی را کسب کنید؟ در متن های بعد با ما همراه باشید تا شما را با توصیه های مهم قبل از معامله و خرید و فروش سهام بورس در بازار آشنا کنیم.

خرید و فروش سهام بورس,خرید و فروش مجازی سهام بورس,نحوه خرید و فروش سهام در بورس بصورت انلاین,

8 توصیه قبل از خرید و فروش سهام بورس

  • هنگام خرید یک سهم از صنایع مختلف، صنعتی را انتخاب کنید که چشم انداز روشنی دارد و در آینده مورد نیاز عموم‌ خواهد بود.
  • به هیچ وجه سهمی را که نزدیک مقاومت دارد خریداری نکنید چرا که باعث ضرر و زیان شما می شود.
  • هنگامی که نرخ یک سهم دچار کاهش شد و روند کاهش قیمت آن ادامه دار بود، به هیچ عنوان آن را خریداری نکنید.
  • همواره اخبار اقتصادی و سیاسی داخل و خارج کشور را دنبال کنید چرا که بر ن خ کاهش و افزایش سهام تاثیر می گذارد.
  • هنگام فروش سهام آن را به فردی بفروشید که می تواند به صورت نقدی هزینه را پرداخت کند.
  • سهمی را که دچار افزایش شده، خریداری نکنید.
  • ‌اطلاعات خود را در زمینه سهام افزایش دهید.
  • کم شدن سود سهام شما یک ضرر محسوب می شود. سعی کنید در اولین فرصت با قیمت کمتری سهام خود را بفروشید.
مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *