بدون شک دومین رمز دیجیتال محبوب پس از بیت کوین (BTC)، ارز دیجیتال اتریوم (ETH) است. در حقیقت به عنوان دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ با محدودیت بازار به شمار می رود. Ethermine و Bitcoin از بسیاری جهات به یکدیگر شباهت دارند؛ هر یک ارزهای دیجیتالی هستند که از طریق صرافی های آنلاین معامله شده و در انواع مختلف کیف پول های رمزپایه ذخیره می شوند، هر دوی این ارزها غیرمتمرکز هستند، به این معنی که توسط بانک مرکزی یا مرجع دیگری صادر یا تنظیم نشده اند و هر دو از فناوری دفتر توزیع شده موسوم به بلاکچین استفاده می کنند. با این حال، تمایزهای اساسی بسیاری نیز بین این دو ارز رمزپایه محبوب با توجه به محدودیت بازار وجود دارد.

آموزش اتریوم,اتریوم,اتریوم قیمت,

بیت کوین نشانه ظهور شکل کاملاً جدیدی از پول دیجیتال است که خارج از کنترل هر دولت یا شرکتی فعالیت می کند. با گذشت زمان، مردم دریافتند که یکی از نوآوری های اساسی بیت کوین؛ بلاکچین، می تواند برای اهداف دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد. اتریوم پیشنهاد کرد که از فناوری بلاکچین نه تنها برای حفظ یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز بلکه برای ذخیره کد رایانه ای که می تواند برای تأمین امنیت قراردادهای مالی غیرمتمرکز ضد دستکاری طراحی شود، مورد استفاده قرار گیرد. برنامه ها و قراردادهای Ethereum توسط اتر، واحد پول شبکه Ethereum، تأمین می شوند. اتر قصد داشت بیشتر از رقابت با بیت کوین، مکمل آن باشد، اما با این وجود به عنوان رقیبی در مبادلات ارزهای رمزپایه ظاهر شده است.

استخراج اتریوم,آموزش اتریوم,اتریوم,

مبانی اتریوم

از فناوری بلاکچین برای ایجاد برنامه هایی استفاده می شود که فراتر از توانایی یک ارز دیجیتال باشد. اتریوم در ژوئیه سال 2015 راه اندازی شد و بزرگترین و تثبیت شده ترین پلتفرم نرم افزاری غیر متمرکز با پایان باز است. Ethereum امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dapps) را فراهم می کند و بدون هیچ گونه تخرب، حقه بازی، کنترل یا دخیل بودن فرد واسط، احداث و اجرا می شود. Ethereum با زبان برنامه نویسی خاصی نوشته شده است که روی یک بلاکچین اجرا می شود و به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های توزیع شده را بسازند و اجرا کنند.

برنامه های کاربردی بالقوه Ethereum دامنه وسیعی دارند و توسط رمزارز بومی آن، اتر (Ether) که به اختصار ETH خوانده می شود، تأمین می گردد. در سال 2014، اتریوم پیش فروش اتر را آغاز کرد که نتیجه طاقت فرسایی دریافت کرد. اتر مانند سوخت برای اجرای دستورات در پلتفرم Ethereum است و توسط توسعه دهندگان برای ساخت و اجرای برنامه ها بر روی سیستم عامل استفاده می شود. اتر عمدتا برای دو منظور کاربرد دارد: به عنوان ارز دیجیتال در صرافی ها به همان شیوه سایر ارزهای رمزپایه معامله شده و در شبکه Ethereum برای اجرای برنامه ها استفاده می شود.

اتریوم قیمت,استخراج اتریوم,آموزش اتریوم,

استخراج اتریوم

برای به دست آوردن این ارز دیجیتالی یا همان استخراج اتریوم ملزم به انجام برخی فرایند ها هستید:

  1. در مرحله نخست باید سخت ‌افزار آن را تهیه کرد، که اصطلاحاً ریگ استخراج خوانده می شود.
  2. برای ذخیره هر ارز دیجیتالی به یک کیف پول احتیاج دارید، در اتریوم نیز باید کیف پول را برای نگهداری اترها ایجاد کنید.
  3. آغاز به کار با راه اندازی ماینینگ و اتصال به استخر استخراج.

فکر نکنید که اتصال ماینینگ ها به برق، به مفهوم ثروتمند شدن است، این کار نیز به مانند هر سرمایه گذاری دیگری سود و زیان خود را دارد و صبر شما را می طلبد. پارامترهای مختلفی مثل قیمت Ether، نرخ برق، نرخ سخت افزارها، فرسایش سخت افزارها، و غیره در کسب سود استخراج اتریوم نقش اساسی دارند. شاید در مراحل اولیه نیز کار با استخراج کننده ها ساده باشد اما در واقع پیچیدگی‌ های فنی بسیاری دارد. عدم رسیدگی ممکن است موجب آتش گرفتن سخت افزارها و یا نقص آنها شود.

پیش از اینکه استخراج را شروع کنید یا حتی قبل تر از آن یعنی سخت افزارهای گرانقیمت آن را تهیه نمایید، در مورد اتریوم تحقیق کنید و به نوعی آموزش اتریوم ببینید.

بررسی کنید که آیا پاداشی که در این ارز به شما می رسد برایتان راضی کننده است یا خیر؟ در بیشتر ارزهای شبکه ای، دشواری استخراج و خرج آن در دراز مدت بالا می رود و اتریوم نیز در همین دسته قرار می گیرد. گفته می شود که ریسک بر روی سرمایه گذاری در استخراج اتریوم خیلی کار درستی نیست به این دلیل که در آینده نزدیک، الگوریتم Pow این ارز دیجیتالی به Pos بدل می شود و این وسط دیگر از ماینرها استفاده نخواهد شد. این احتمال هم وجود دارد که تا یک تایم مشخص، به صورت هیبرید (یعنی تلفیقی از هر دو الگوریتم) فعالیت خود را پیش ببرد.

با این وجود برخی متخصصان این زمینه بر این باورند که تغییراتی که در شبکه اتریوم صورت می گیرد، موجب می گردد که استخراج کننده های حال حاظر موفق نشوند که حتی سرمایه نخستین خود را به دست آورند. راه کاری که برای این معضل پیشنهاد می شود این است که ماینرها سخت‌افزار خود را بعد از تغییر الگوریتم Ethereum، برای سایر ارزهای دیجیتالی به کار ببرند. آموزش اتریوم باعث می شود که عاقلانه در زمینه استخراج این ارز قدم بردارید تا به سود مورد نظر برسید و از ضرر و زیان های احتمالی به دور باشید.

mis.hoseinpour
khaterehosseinpour777@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *