ثبت نام در سامانه بورسی سجام چه مزایای دارد؟

سامانه بورسی سجام همانند دیگر سامانه ها در چند سال اخیر وارد بازار بورس شدند. که هر کدام از آن ها فعالیت جداگانه در بازار بورس انجام می دهند. بعضی از سایت ها وظیفه شفاف سازی اطلاعات شرکت ها را دارند، بعضی در زمینه خرید و فروش و انجام معاملات فعالیت می کنند و تعدادی از سایت ها  وظیفه آماده سازی کد بورسی را دارند. سامانه بورسی سجام، یکی از سایت های معروف و پر طرفدار در بورس می باشد. که تمامی افراد فعال در بورس باید در این سامانه عضو شوند تا از خدمات این سایت بهره ببرند.  اگر فردی تازه کار در بورس هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا شما را با این سایت و نحوه استفاده از سامانه سجام، آشنا کنیم.

سامانه بورسی سجام,سامانه سجام چیست,مزایای ثبت نام در سامانه سجام,

سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در سال ۱۳۴۱ راه اندازی شد و در سال ۱۳۹۰ تا به امروز رونق بسیاری یافته. در چند سال گذشته، سهام داران و سرمایه گذاران فعالیت های خود را از جمله معاملات، خرید و فروش سهام، عرضه اولیه و سفارشات را به صورت حضوری و توسط سازمان و نهاد های دولتی انجام می داند. اما امروزه تعداد سهام داران و سرمایه گذاران بسیار افزایش یافته و به همین دلیل تکنولوژی وارد بازار بورس شد و فعالیت ها را در بورس آسان تر کرد. به طوری  که تمامی معاملات، خرید و فروش ها و حتی دریافت کد بورسی نیز، به صورت غیر حضوری و از طریق سایت ها و سامانه های بورسی صورت می گیرد. یکی از این سامانه های معروف و پر کاربرد، سامانه بورسی سجام می باشد که تمامی افراد فعال در بورس می توانند با عضویت در این سامانه فعالیت های مالی و بورسی خود را راحت تر انجام دهند. جالب است که بدانید بیش از ۷۰ درصد افراد حرفه ای در بازار بورس، برای انجام آسان تر فعالیت های بورسی خود، در این سامانه ثبت نام می کنند. اگر به تازگی وارد بازار بورس شدید، بهتر است که در این سامانه عضو شوید تا فعالیت های بورسی و مالی خود را راحت تر انجام دهید. اما قبل از عضویت در این سامانه، بیاید با مزایا و اهداف این سایت بیشتر آشنا شوید.

نحوه استفاده از سامانه سجام,سامانه بورسی سجام,سامانه سجام چیست,

سامانه بورسی سجام چیست

کلمه سجام مخفف عبارت سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است. که یکی از اهداف آن ارائه بهتر و سریع تر خدمات به افراد فعال در بورس می باشد. این سامانه توسط شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار ایران راه اندازی شد. سایت سجام یک سامانه زیر ساختی محسوب می شود که هدف آن کسب درآمد نیست بلکه یک سامانه گسترده و وسیع برای جمع آوری و ارائه اطلاعات مشتریان می باشد.  این سایت برای تمامی سرمایه گذاران داخلی، خارجی و حقوقی مناسب می باشد و این افراد با عضویت در این سامانه می توانند فعالیت های بورسی و مالی خود را به نحوه آسان تری انجام دهند. این سایت را می توان به عنوان یک سامانه ملی نام گذاری کرد.

مزایای ثبت نام در سامانه سجام

  • شما با ثبت اطلاعات شخصی و بورسی خود در این سامانه، نیازی به ارائه دوباره آن در نهاد ها و سازمان‌ های دولتی نخواهید داشت.
  • با ثبت اطلاعات خود در سامانه سجام به راحتی به آن ها دسترسی خواهید داشت و هنگام مراجعه به سازمان ها و نهاد های دولتی نیازی به کامل کردن دوباره فرم ها نخواهید داشت.
  • هنگامی که در این سامانه ثبت نام می کنید، برای دریافت فعالیت های بورسی خود مانند دریافت کد بورسی، سبد گردانی، دریافت سود سهام و سفارشات، نیازی به مراجعه مداوم به سازمان ها، دفاتر کار گزاری نخواهید داشت. همچنین هنگام مراجعه به پیشخوان های دولتی نیازی به عملیات احراز هویت مجدد ندارید.
  • سامانه سجام از ایجاد پول شویی و درآمد غیر مجاز جلوگبری می کند. و این کار جزو یکی از اهداف اصلی سامانه سجام می باشد.

مزایای ثبت نام در سامانه سجام,نحوه استفاده از سامانه سجام,سامانه بورسی سجام,

اهداف سامانه سجام

اگر در این سایت عضو شوید، هنگام مراجعه به سامانه های مالی نیازی به انجام عملیات احراز هویت ندارید و می توانید با کامل کردن فرم مناسب فعالیت های مالی خود را آغاز کنید. برای مثال اگر قصد تغییر کار گزاری خود را داشته باشید، می توانید به راحتی آن را تغییر دهید و نیازی به مراجعه سازمان های مالی یا بورسی نخواهید داشت.

نحوه استفاده از سامانه سجام

برای عضویت در سامانه بورسی سجام، باید با تمامی مراحل آن و نحوه استفاده از سامانه سجام، آشنا شوید. پس اگر قصد ثبت نام در این سامانه را دارید به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

  • در ابتدا وارد سامانه سجاد شوید و شماره تلفن خود را وارد کنید تا کد ورود برای شما ارسال شود.
  • بعد از تائید کد، در صفحات بعد تعدادی فرم برای شما نمایش داده می شود که باید تمامی آن ها را با دقت کامل کنید.
  • بعد از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه سجام، اطلاعات مالی، هویتی و بورسی شما از حساب بانکی تان گرفته می شود و در صورت تائید اطلاعات، کد پیگیری برای شما ارسال می شود.
  • پس از دریافت کد پیگیری، وارد مرحله احراز هویت می شوید و باید اطلاعات هویتی خود را از طریق اپلیکیشن هایی مانند سیگنال و آپ انجام دهید.
مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *