سایت کدال و نحوه استفاده از سایت کدال

سایت کدال یکی از سامانه های معروف و پر طرفدار می باشد که در زمینه معامله های بورس، اوراق بهادار و سهام شرکت ها فعالیت می کند.

در چند سال اخیر، بازار بورس و سهام در ایران بسیار پر طرفدار شده و حدود ۴۳ درصد مردم تهران، از طریق معامله های بورس و اوراق بهادار کسب درآمد می کنند البته که، سود حاصل از انجام معاملات بورسی بسیار بالا بوده و به همین دلیل، تعداد سرمایه گذاران و سهامداران در بورس، افزایش چشمگیری داشته و هر روز افراد زیادی وارد این بازار می شوند و معامله های پر سودی را انجام می دهند . در چند سال گذشته، این معامله ها معمولا به صورت حضوری و فیزیکی انجام می شد اما به علت افزایش تعداد سرمایه گذاران و سهامداران ، سامانه ها و سایت های اینترنتی وارد بازار بورس شدند.

آدرس سامانه کدال و نحوه ورود,سایت کدال,سایت کدال چیست,

این سایت ها خدماتی را در زمینه انجام معاملات، به صورت اینترنتی و غیر حضوری ارائه می کنند . امروزه با توجه به رشد بازار بورس، تعداد این سامانه ها بسیار افزایش یافته . سایت کدال یکی از سامانه های برتر در زمینه معامله های بورس، سهام و اوراق بهادار به صورت غیر حضوری و اینترنتی می باشد که معمولا اکثر افراد حرفه ای در این زمینه، معامله های خود را یا استفاده از این سایت انجام می دهند.

برای آشنایی با سایت کدال در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

سایت کدال چیست؟

کلمه کدال به معنی سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران می باشد. سایت کدال تحت نظر سازمان بورس فعالیت می کند و براساس قوانین اوراق بهادار جمهوری اسلامی از سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده . این سایت در زمینه معاملات، خرید و یا فروش سهام، بورس و اوراق بهادار فعالیت می کند و هدف آن حمایت از حقوق سرمایه گذار، سازماندهی اطلاعات، حفظ و نگهداری گزارشات مالی مربوط به شرکت ها می باشد.

معمولا شرکت های زیر مجموعه بازار بورس و سهام، موظفند که اطلاعات مورد نیاز در زمینه فعالیت های شرکت را، به طور واضح در اختیار سرمایه گذاران و سهامداران قرار دهند و با اطلاعاتی که ارائه می کنند، به نوعی جزو ناشران سامانه کدال هستند.

اگر قصد آشنایی با سایت کدال را دارید، مطالب زیر به شما کمک زیادی می کند.

کاربرد سایت کدال,آدرس سامانه کدال و نحوه ورود,سایت کدال,

کاربرد سایت کدال

معمولا تمامی افرادی که در بازار بورس و سهام و اوراق بهادار فعالیت می کنند، برای خرید سهام و یا سرمایه گذاری در شرکت ها باید از وضع امور مالی و میزان خرید و فروش خدمات یک شرکت باخبر باشند تا بتوانند با اطمینان کامل، معامله خود را شروع کنند در چنین شرایطی سایت کدال به کمک شما میاید و با شفاف سازی در مورد امور مالی، میزان خرید و فروش و اوضاع اقتصادی یک شرکت، شما را از سردرگمی نجات می دهد و برای انجام یک معامله پر سود و عالی، کمک زیادی به شما می کند. و به طور کلی، این سایت تمامی اطلاعات شرکت مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد. به زبان ساده تر، این سامانه با شفاف سازی و ارائه اطلاعات صحیح و جامع در مورد شرکت مورد نظر، شما را از وضع خرید و فروش محصولات، معامله های انجام شده و میزان دارایی های یک شرکت باخبر می کند و علاوه‌ بر آن شما را از سود و زیانی که در انجام یک معامله خواهید داشت آگاه می کند و راهنمای خوبی برای انجام معامله های مناسب می باشد.

رایج ترین گزارش ها در سایت کدالصورت های مالی بررسی شده در بازه زمانی ۳،۶،۹ ماههآگهی افزایش سرمایه شرکت هازمانبندی تقسیم سود نقدی سهام در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکتگزارشات فعالیت مالی ماهیانه بورسی و فرا بورسی و در خصوص شرکت های سرمایه گذاریتصمیم گیری در خصوص تقسیم سود سالیانه شرکت هاافشا و شفاف سازی در خصوص اطلاعات با اهمیت گروه الف و بگزارشات در خصوص میزان خرید و فروش سالیانه شرکتگزارش های در زمینه امور مالی و اوضاع اقتصادی شرکت هاگزارش فعالیت های هیئت مدیرهگزارش تفسیری مدیریت شرکتیادداشت های همراه با صورت مالیفرآیند انجام افزایش سرمایهاعتبار سنجی در زمینه دریافت وام و تسهیلاتگزارشات پیش بینی سود و زیان مالی و اقتصادی شرکتکاربرد و نتیجه گیری تراز نامهجمع بندی کلی و مختصر در مورد تمامی گزارشات فرآیند و اهداف اصلی سایت کدال

  • آماده سازی و ثبت گزارشات لازم به وسیله ناشران یا شرکت های بورسی
  • ایجاد ساز و کاری جهت تسهیل فرآیند تهیه و افشای اطلاعات شرکت
  • افزایش هماهنگی واحد های درون و برون سازمانی و ارتقای سطح اطلاع رسانی
  • فراهم آوردن امکان نظارت موثرتر بر نحوه ارائه و افشای اطلاعات
  • فراهم آوردن امکان دسترسی آسان استفاده کنندگان ( سهام داران و عموم مردم )
  • ایجاد ساز و کارهای بهینه و مناسب
  • امکان افزایش سرمایه و نرخ سهام و بورس

آدرس سامانه کدال و نحوه ورود شما می تواند با ورود به آدرس سایت Codal.ir وارد سامانه کدال شوید، و در فهرست صفحه اول به قسمت جستجو اطلاعیه ها بروید، در این قسمت فهرستی برای شما نشان داده می شود که با پر کردن این فهرست، می توانید شرکت مورد نظر را پیدا کنید.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *