روش مارتینگل روشی برای کمتر ضرر کردن

روش مارتینگل، یک روش پول ساز برای کسب درآمد در بورس می باشد که اکثر افراد فعال و حرفه ای در بورس از این روش برای موفقیت در بورس استفاده می کنند. پس اگر به تازگی وارد بازار بورس شدید و قصد کسب درآمد و خرید و فروش و معامله را دارید، به هیچ عنوان این مطلب مفید و پر کاربرد را از دست ندهید.

روش مارتینگل,روش مارتینگل در بورس,روش معامله مارتینگل,

آشنایی با روش مارتینگل

در چند سال اخیر بازار بورس بسیار رونق یافته و سرمایه گذاری و سهام داری، جزو فعالیت های اصلی و پول ساز در بورس می باشند که اگر فرد، تکنیک ها و روش های مناسبی برای انجام معامله داشته باشد می تواند به صورت ماهیانه درآمد میلیونی کسب کند .این افراد، درآمد خود را از طریق فعالیت هایی مانند خرید و فروش، فروش ملک و املاک، معامله طلا و سکه و همچنین خرید و فروش محصولات فلزی و کشاورزی و مخصوصا خرید و فروش سهام شرکت ها به دست می آورند. اما انجام معامله و تمامی این فعالیت ها نوعی ریسک محسوب می شود به عبارتی احتمال سود و زیان شما در انجام این چنین فعالیت هایی برابر می باشد.
به عنوان مثال فرض کنید که شما سهام شرکت آهن گستر ایران را خریداری کردید و انتظار افزایش قیمت آن را دارید اما ممکن است نرخ این سهام افزایش پیدا کند و شما سود و درآمد بسیاری کسب کنید و حتی این احتمال وجود دارد که نرخ سهام شما کاهش پیدا کند و شما با ضرر و زیان بسیار مواجه شوید. در نتیجه ورود به بازار بورس، خود نیز نوعی ریسک محسوب می شود پس اگر فردی ریسک پذیر نیستید و از انجام کار های پر خطر هراس دارید، بازار بورس مکان مناسبی برای شما نیست. اما آیا به نظر شما روشی وجود دارد که با استفاده از آن بتوان در انجام معامله و خرید و فروش، میزان ضرر و زیان را کاهش داد و از آن طرف احتمال سود دهی را افزایش داد؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه متن با ما همراه باشید.

اگر می خواهید در انجام معامله و خرید و فروش ها، میزان ضرر و زیان را کاهش دهید و در عوض میزان احتمال سود و درآمد خود را افزایش دهید، باید از روش مارتینگل استفاده کنید. این روش به شما در انجام معامله و خرید و فروش سهام، ملک، محصولات فلزی و کشاورزی کمک بسیاری می کند و میزان ضرر و زیان شما کاهش داده و احتمال سود و درآمد شما را افزایش می دهد. برای آشنایی با روش مارتینگل در بورس و شیوه استفاده آن در ادامه مطلب با ما همراه باشید .

مزایای روش مارتینگل,روش مارتینگل,روش مارتینگل در بورس,

روش مارتینگل چیست؟

روش مارتینگل، در زمان های گذشته توسط یک فرد آمریکایی ابداع شد و سپس معامله گران از این روش برای افزایش سود و کاهش ضرر و زیان در معامله و خرید و فروش های خود استفاده می کردند اما شیوه استفاده همه معامله گران از این روش متفاوت می باشد برای آشنایی با این روش به مثال زیر توجه کنید.
برای مثال فرض کنید شما یک سهم از شرکت آهن گستر ایران را با قیمت ۲۰۰ تومان خریداری می کنید و با مشاهده تغییرات و نوسانات نرخ این سهام انتظار افزایش قیمت است سهم انتظار افزایش نرخ این سهم را دارید اما بر خلاف انتظار شما، نرخ این سهم 5 درصد کاهش می یابد و نرخ آن به ۱۵۰ تومان می رسد و بر اساس روش مارتینگل، شما باید تعداد سهام بیشتری خریداری کنید و تعداد سهام خود را به دو عدد برسانید برای آشنایی با این روش به مثال زیر توجه کنید.
برای مثال، فرض کنید که شما یک عدد سهم شرکت فولاد آرین گستر را به قیمت ۳۵۰ تومان خریداری می کنید. سپس وارد سایت بورس می شوید و نرخ نوسانات و تغییرات این سهم را مشاهده می کنید و انتظار دارید که در چند روز آینده نرخ این سهم ۸ درصد افزایش یابد اما برخلاف انتظار شما نرخ این سهم ۱۰ درصد کاهش می یابد و به ۲۱۰ تومان می رسد. حال طبق روش مارتینگل در بورس شما باید سهام بیشتری خریداری کنید تا میانگین قیمت کل خرید شما به ۲۱۵ تومان برسد در این صورت هنگامی که نرخ این سهم ۳ درصد افزایش یابد شما مبلغ بسیاری سود می کنید اما اگر باز هم نرخ است سهم شما کاهش یابد شما باید تعداد سهام خود را دو برابر کنید و به ۴ سهام یا بیشتر برسانید در این صورت هنگامی که نرخ سهم ۱ الی ۲ درصد افزایش یابد شما سود بسیاری کسب می کنید. به عبارتی با انجام این روش شما تعداد سهام بیشتری را خریداری می کنید و با خرید هر سهم سود خود را افزایش می دهید‌.

مزایای روش مارتینگل

این روش یک مزیت بسیار مهم دارد. برای مثال اگر شما تعداد سهام بیشتری را خریداری کنید، هنگامی که نرخ آن به منفی برسد شما می توانید سهام خود را با نرخ قیمت اولیه به فروش برسانید و به زبان ساده تر، این به معنی ایجاد و تولید سود از ضرر و زیان حاصل می باشد. معمولا اکثر افراد حرفه ای و سرمایه گذار از روش مارتینگل در بورس، برای انجام معامله و خرید و فروش های خود استفاده می کنند.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *