برای افزایش سرعت کامپیوتر چه کنیم? بالا بردن سرعت کامپیوتر می تواند به شما کمک کند که از هزینه برای  عوض کردن کامپیوتر دست بردارید. گاهی اوقات برای خیلی افراد پیش می آید که زمان کار با کامپیوتر متوجه سرعت پایین آن می شوند. کامپیوتر هم مثل گوشی های هوشمند برای هر کسی کاربرد مختلفی دارد  حتی ممکن است در طول روز ساعت ها را در پشت میز بگذرانیم به همی ن علت ممکن است با مشکلاتی برخورد کنیم که مهم ترین آن کند شدن کامپیوتر است.  اگر این مشکل برای کامپیوتر شام پیش آمد نیازی نیست به فکر عوض کردن کامپیوتر باشید بلکه برای بهبود سرعت کامپیوتر راه های مختلفی وجود دارد که در این مطلب برای شما بیان خواهیم نمود.

بالا بردن سرعت کامپیوتر,برای افزایش سرعت کامپیوتر چه کنیم,برای بالا سرعت کامپیوتر,

1 – غیر فعال کردن برنامه های پس زمینه

در بعضی از ویندوزها بدون اینکه برنامه ای باز کنید به صورت پیش فرض برنامه ای در پس زمینه ویندوز مشغول به فعالیت می شوند که همین موضوع باعث کند شدن سرعت کامپیوتر می شود و در نتیجه موفق نخواهید شد که از کامپیوتر استفاده نمایید، اما با غیر فعال کردن این برنامه به راحتی می توانید سرعت کامپیوتر را بهبود ببخشید. برای انجام این کار اول باید به تنظیمات ویندوز وارد شوید  و بر روی گزینه Background app کلید نمایید سپس برنامه هایی را که نیاز ندارید ببندید. توجه کنید نیازی نیست تمامی برنامه را خاموش کنید فقط با بستن برنامه های غیر ضروری می توانید در بهبود سرعت کامپیوتر موفق شوید.

2 – غیر فعال نمودن برنامه های Relaunch در Startup

ویندوز قابلیت های بیشماری را دارد همچنین می تواند برنامه ها را در کامپیوتر Relaunch نمایید حتی اگر به حساب خود هم وارد نشده باشید به راحتی این کار را می تواند انجام دهد. این اتفاق در حالی انجام می گیرد که می تواند یک ویژگی برای سرعت دادن به کامپیوتر باشد  بنابراین وقتی شما می خواهید برنامه ای را باز نمایید با سرعت خیلی پایین لود می شود در نتیجه این کار می تواند سرعت کامپیوتر شما را پایین آورد. برای غیر فعال کردن این برنامه باید به تنظیمات وارد شوید سپس گزینه Account را انتخاب نمایید و بر روی گزینه Sing-in-option کلیک کنید، در این جا پنجره ای باز می شود که شما باید گزینه دوم را غیر فعال نمایید بعد از خاموش نمودن آن باید کامپیوتر خود را ریستارت نمایید تا بتوانید به بالا بردن سرعت کامپیوتر خود کمک کنید.

3 – غیر فعال نمودن برنامه های Startup

برنامه های مختلفی در هنگام نصب ویندوز 10 به صورت خودکار بر روی کامپیوتر شما نصب می شوند  با اینکه شما حتی یک ثانیه هم از آن ها استفاده نمی کنید در پشت زمینه ویندوز فعال هستند و در هنگام خاموش و روشن کردن کامپیوتر این برنامه ها اجرا می شوند و  فضای کامپیوتر شما را پر می کنند. بنابراین اگر از این برنامه  ها هیچ گونه استفاده ای ندارید می توانید آن ها را غیر فعال نمایید تا به بالا بردن سرعت کامپیوتر خود بتوانید کمک کنید و برای این کار هم باید وارد قسمت تنظیمات کامپیوتر شوید سپس بر روی گزینه Startup کلیک کنید  و در نوار Sort by بر روی گزینه Startup impact کلید نمایید در نهایت برنامه هایی را که استفاده نمی کنید غیر فعال نمایید.

بهبود سرعت کامپیوتر,بالا بردن سرعت کامپیوتر,برای افزایش سرعت کامپیوتر چه کنیم,

حذف و نصب کردن برنامه های غیر ضروری

اگر شما از افرادی هستید که ویندوز کامپیوتر خود را هر دو سال یکبار عوض می کنید مطمعنا در طی این مدت برنامه های مختلفی را هم در کامپیوتر خود نصب می نمایند  که فراموش کرده اید آن ها را حذف کنید، بنابراین این برنامه ها باعث پر شدن فضای کامپیوتر شما می شوند با این وجود در هر شرایطی باید این برنامه ها را از روی کامپیوتر خود حذف نمایید. برای این کار باید وارد قسمت تنظیمات کامپیوتر شوید و گزینه App را انتخاب نمایید سپس بر روی گزینه App&features  کلیک کنید و برنامه ای را که قصد دارید حذف کنید انتخاب نمایید و در نهایت گزینه uninstall را انتخاب کنید.

برنامه های با کیفیت را نصب نمایید

برنامه هایی که در سال 2010 نصب نموده اید ضعف هایی را با خود به همراه دارند چرا که این برنامه ها را با امکانات 10 سال پیش طراحی کرده اند  که بدون شک باگ هایی دارند که هر ویندوزی قادر به پشتیبانی آن ها نیست اما اگر ویندوز شما این برنامه ها را پشتیبانی می کند به این معنی نیست که برنامه بدون ایراد است.

غیرفعال نمودن آپدیت ویندوز 10

یکی از دیگر مواردی که باعث پایین آمدن سرعت کامپیوتر می شود این است که در هنگام وصل شدن به اینترنت آپدیت خودکار ویندوز 10 برای شما بالا می آید و حس ناخوشایندی را منتقل می کند از این رو برای بالا بردن سرعت کامپیوتر می توانید گزینه Windows update  را در تنظیمات خود غیر فعال نمایید

ریست کردن کامپیوتر

برای بالا سرعت کامپیوتر می توانید کامپیوتر خود را ریست کنید، اما اول باید از تمامی اطلاعات خود بک آپ بگیرید بعد از ریست کردن ویندوز کامپیوتر شما به حالت اولیه خود باز می گردد و در نهایت دیگر شاهد کند بودن کامپیوتر خود نخواهید بود.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *