ضدعفونی کردن دستگاه های الکترونیکی از جمله کارهایی است که از انتقال میکروب به بدن جلوگیری می کند. امروزه بیماری کرونا که نوعی ویروس جهش یافته می باشد توجه افراد را برای تمیز  نمودن دست های خود جلب کرده است، اما تمیز نمودن وسایلی که در روز از آن ها استفاده می کنید از اهمیت بسزایی برخوردار هستند که گوشی همراه از مهم ترین وسایلی است که باید به خوبی ضدعفونی شود. آگاهی داشتن از اینکه راهی مناسب را برای تمیز نمودن وسایل الکترونیکی گران قیمت خود پیدا کنید بدون این که آسیب جدی به آن ها وارد شود کاری سخت می باشد و از طرفی هم ممکن است بعضی از مواد ضدعفونی کننده وسایل شما را مرطوب کنند. به همین علت ما در این مطلب روش های سریع و مناسب تمیز کننده لوازم الکترونیکی را در اختیار شما قرار داده ایم.

تمیز نمودن گوشی همراه

امروزه در عصری قرار داریم که گوشی های هوشمند با صفحه نمایشی بزرگ در اختیار مردم قرار دارند و تمیز نگه داشتن گوشی های اندروید و آیفون از همیشه آسان تر می باشد. با وجود اینکه هر جا که می روید گوشی هوشمند شما همراه تان می باشد  ضدعفونی آن به طور مکرر در طول روز اهمیت زیادی دارد. اگر راه مناسبی را برای تمیز نمودن گوشی خود پیدا نکنید باعث می شود آسیب جدی به گوشی شما وارد شود. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که نباید گوشی همراه خود را در هر محصول ضدعفونی کننده ای غوطه ور کنید.

بهترین راه تمیز کردن گوشی الکل ایزوپروپیل 70 درصد می باشد از طرفی هم شرکت اپل محلول ضدعفونی کننده کلروکس را پیشنهاد داده است. نکته ای دیگر که در مورد ضد عفونی کردن دستگاه های الکترو نیکی باید مد نظر داشته باشید این است که نباید مواد را مستقیما بر روی آن ها بپاشید چرا که ممکن است مایعات داخل شکاف های گوشی شوند. برای این کار می توانید از یک دستمال نرم که جنس آن میکروفیبرو باشد استفاده نمایید و الکل را بر روی پارچه بریزید و آن را بر روی قسمت های مختلف گوشی مثل جای شارژر، هندزفری، صفحه نمایش  و لنز دوربین بکشید بعد از آن هم با دستمالی دیگر گوشی را خشک نمایید.

بهترین راه تمیز کردن گوشی,تمیز کننده لوازم الکترونیکی,تمیز نمودن صفحه نمایش,

ضدعفونی کردن ماوس و صفحه کلید

باید بگوییم تمیز نمودن ماوس و صفحه کلید ای گوشی های همراه سخت تر می باشد چرا که احتمال دارد محلول ضدعفونی کننده وارد وسایل الکترونیکی شوند و باعث خراب شدن آن ها شوند. اما توجه داشته باشید که ضدعفونی کردن دستگاه های الکترونیکی کار سختی نیست شما می توانید برای تمیز نگ داشتن این دستگاه ها از الکل ایزوپروپیل استفاده نمایید، اما باید هنگامی که دستمال را به الکل آغشته کردید با فشردن آن مقداری از رطوبت دستمال را بگیرید.

سپس می توانید با خیال راحت ماوس و صفحه کلید خود را به راحتی تمیز نمایید، حتی باید کناره های کلید ها را پاک نمایید و زیر کلید ها را هم تمیز کنید. بعد از اینکه تمامی اجزای صفحه کلید را پاک کنید می توانید از یک پارچه بدون پرز  آن را به خوبی خشک نمایید حتی اگر اثری از رطوبت بر روی صفحه کلید شما نبود باید این کار را انجام دهید. حال نوبت به ضدعفونی کردن ماوس می رسد، ماوس از اجزای کوچکتری تشکیل شده است  بنابراین تمیز نمودن آن سخت نمی باشد، هنگام تمیز نمودن ماوس هم باید از الکل نامبرده استفاده نمایید  و دستمال نرم را به الکل آغشته نمایید و مواد اضافی آن را بگیرید، سپس ماوس را تمیز نمایید و با پارچه ای دیگر آن را خشک نمایید.

بهترین راه تمیز کردن گوشی,تمیز کننده لوازم الکترونیکی,تمیز نمودن صفحه نمایش,

حال که طریقه ضدعفونی کردن دستگاه الکترونیکی را فرا گرفتید نوبت به تمیز نمودن دسته های کنترل بازی می رسد. اما توجه داشته باشید هر دکمه موجود بر روی این دسته ها راهی به داخل پیدا کرده بنابراین هنگام تمیز نمودن آن ها باید نهایت دقت را انجام دهید. اگر می توانید تمامی اجزای دستگاه کنترل را از هم باز کنید سپس آن را تمیز نمایید، این کار باعث می شود به راحتی بتوانید تمامی دکمه های آن را تمیز کنید. راه آسان تری برای تمیز نمودن دکمه ها وجود دارد آن هم استفاده از یک برس است  که به سادگی می توان شکاف بین دکمه ها را تمیز نمود.

تمیز نمودن صفحه نمایش

صفحه های نمایش یک از راحت ترین وسیله ها برای ضدعفونی کردن هستند، اما باید محصول مناسبی برای تمیز نمودن این دستگاه ها پیدا کنید. تنها کاری که می توانید برای تمیز کننده لوازم الکترونیکی انجام دهید این است که محلول را بر روی  پارچه مورد نظر اسپری نمایید و مانیتور را به خوبی تمیز کنید، سپس از یک پارچه دیگر برای خشک نمودن صفحه استفاده نمایید. این روش برای تمیز نمودن صفحه های کامپیوتر، لپ تاپ ها و صفحه های نمایش تبلت بسیار مناسب است حتی می توانید عینک های خود را با استفاده از این روش تمیز نمایید.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *