اگر قصد خرید لپ تاپ را داشته باشید، ممکن است با وجود مدل ها و برندهای متنوع، دچار سردرگمی شوید. برای رفع این سردرگمی بهتر است هنگام خرید، نکاتی را مدنظر قرار دهید تا در این مورد دچار مشکل نشوید. یا به عبارتی راهنمای خرید لپ تاپ به همراه داشته باشید. در ادامه نکات را به صورت تیتروار عنوان می کنیم.

1. برای انجام چه کاری به لپ تاپ نیاز دارید؟

در هنگام خرید لپ تاپ باید بدانید هدفتان از خرید این وسیله چیست و با آن چه نیازی را می خواهید رفع کنید. لپ تاپ ها موارد استفاده گوناگونی دارند و ممکن است شخصی جهت انجام بازی های رایانه ای، دیگری با هدف انجام امور شغلی یا شخص دیگر برای انجام کارهای دانشگاهی بخواهد لپ تاپ را مورد استفاده قرار دهد یا موارد زیاد دیگر. بنابراین شخص می تواند با راهنمای خرید لپ تاپ، با توجه به نیاز خود بهترین و بصرفه ترین نوع را انتخاب کند.

خرید لپ تاپ,مزایای خرید لپ تاپ,معایب خرید لپ تاپ,

2. مزایای خرید لپ تاپ

در مقایسه با رایانه های رومیزی، لپ تاپ های مزایای بهتری دارند. لپ تاپ قابل حمل است و از این جهت برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و حتی افرادی که مدام سفر می کنند یا در رفت و آمد هستند بسیار مناسب است چرا که از این طریق در هر جا امکان انجام دادن کارهای مورد نظر خود را دارند. همچنین لپ تاپ ها نسبت به رایانه رومیزی فضای خیلی کمتری را اشغال می کنند و عملکرد آن ها نیز نسبت به رایانه ها به روزتر می باشد.

3. معایب خرید لپ تاپ

یک راهنمای خرید لپ تاپ این است که توجه داشته باشیم که با گذر زمان باتری لپ تاپ و قدرت شارژدهی آن ضعیف می شود و در این صورت باید باتری جدید خرید که این خود نیازمند صرف هزینه زیادی است. لپ‌تاپ نسبت به رایانه رومیزی امکان ارتقای چندانی ندارد، کاربران رایانه‌های رومیزی پس از مدتی قادر خواهند بود سخت‌افزارهای موجود و نصب شده در کیس خود را به راحتی تعویض کرده و به مدل‌های جدیدتر و بهتری ارتقاء دهند، در حالی که کاربران لپ‌تاپ نمی‌توانند این کار را انجام دهند. امکان داغ کردن و خراب شدن در لپ تاپ ها نسبت به رایانه ها بیشتر است و در صورتی که کاربر به طور مداوم از آن استفاده زیادی کند و برنامه های سنگینی با آن انجام دهد ممکن داغ کند و آسیب ببیند.

هنگام خرید لپ تاپ,خرید لپ تاپ,مزایای خرید لپ تاپ,

4. به میزان بودجه و توان مالی خود برای خرید توجه کنید.

نکته مهمی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید، توان مالی خود برای خرید لپ تاپ است. شما از طریق مشخص کردن بازه مالی خود می توانید از فروشندگان به عنوان راهنمای خرید لپ تاپ بخواهید متناسب با بودجه شما، بهترین نمونه های ممکن را به شما معرفی کنند.

 5. برنامه ها و نرم افزارهایی که می خواهید مورد استفاده قرار دهید را انتخاب کنید.

وقتی که برنامه ها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را مشخص کنید بهتر می توانید برای خرید لپ تاپ تصمیم بگیرید چرا که بعضی از برنامه ها و نرم افزارهای خاص هستند که فقط برروی برخی از مدل ها قابلیت اجرا  دارند.

6. اندازه لپ تاپ را مدنظر قرار دهید

یکی از مواردی که هنگام خرید لپ تاپ باید در نظر داشت توجه به سایز  و وزن لپ تاپ است. اگر کار شما با لپ تاپ به گونه ای است که باید هر روز آن را با خود حمل کنید بهتر است لپ تاپی را انتخاب کنید که سایز یا وزن کمتری دارد تا در طول زمان دچار مشکلات درد کمر و کتف و شانه نشوید. اندازه لپ تاپ ها از11 تا12 اینچ، 13 تا14 اینچ،15  تا 16 اینچ، 17 تا18 اینچ متفاوت است.

7. به قدرت پردازنده آن دقت کنید.

پردازنده (CPU) از مهم ترین و حیاتی ترین اجزاء برای لپ‌تاپ و رایانه است زیرا که تمام عملکردهای لپ‌تاپ توسط آن انجام می‌شود. بنابراین دقت به قدرت و توانایی آن برای اجرای کار و برنامه‌های مورد نیاز از عوامل مهمی است که باید در نکات خرید لپ تاپ آن را در نظر داشت.

معایب خرید لپ تاپ,هنگام خرید لپ تاپ,خرید لپ تاپ,

8. به حافظه لپ‌ تاپ دقت کنید

اگر حافظه داخلی و ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات و داده‌های رایانه شما کم باشد،  بعد مدتی متوجه سرعت پایین عملکرد لپ تاپ خود می شوید بنابراین اگر خواهان لپ تاپی برای استفاده های بزرگتر و با طول عمر بیشتر هستید بهتر است لپتاپی را انتخاب کنید که ظرفیت حافظه آن ها بالا است.

9. به درگاه‌ های اتصال لپ‌ تاپ توجه کنید

یکی از موارد لازم به عنوان راهنمای خرید لپ تاپ، داشتن حداقل سه درگاه و پورت USB و دو درگاه HDMI است تا کاربر بتواند بدون هیچ مشکلی دستگاه های مختلفی را که برای کار خود نیاز دارد به لپ تاپ وصل کند و به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را انتقال دهد.

10. به رزولوشن و کیفیت تصویر لپ‌تاپ دقت کنید

از آنجایی که اخیرا تحولات عظیمی در کیفیت و وضوح تصویر و رزولوشن صفحه نمایش‌های تلویزیون و گوشی‌های هوشمند ایجاد شده است، توجه به کیفیت تصویر لپ‌تاپ یکی از مواردی است که اهمیت بسیاری برای کاربران دارد و می تواند نظر آن ها را جلب کند.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *