در کل جهان حیوانات متعدد و متنوعی وجود دارد که قطعا عمر هر یک از آن ها هم متفاوت است. معمولا اکثر آن ها عمری مشابه به هم داشته و از همین رو متخصصان عمر هر حیوانی را تخمین زده اند. البته لازم به ذکر است که بیان کنیم طول عمر حیوانات به شرایطی که در آن زندگی می کنند هم بستگی دارد.

به عنوان مثال یک سگ از نژاد هاسکی که متعلق به هوای سرد است و بدن او در این سرما مقاومت دارد، اگر در یک هوای گرم و شرجی زندگی کند قطعا طول عمر کوتاه تری دارد و زود از بین می رود. در ادامه با ما همراه شوید تا با یکدیگر بررسی کنیم کدام حیوان طولانی ترین عمر را در بین حیوانات دیگر دارد.

طول عمر,کلاغ,لاک پشت,

بررسی طول عمر حیوانات

جالب است بدانید در بین تمام حیواناتی که در جهان وجود دارند، تنها تعداد کمی از آن ها طول عمر زیادی دارند که حتی به جرئت می توان گفت عمر آن ها از انسان هم زیادتر است. حیواناتی که طول عمر زیادتری نسبت به بقیه دارند، عبارت اند از:

لاک پشت

یکی از نکات جالب که در رابطه با طول عمر حیوانات وجود دارد، این است که شاید عمر آن ها به شرایط اقلیمی بستگی داشته باشد، اما این حیوانات هم می توانند در دسته خزندگان، هم آبزیان و هم … باشند. لاک پشت هم یکی از جانورانی است که شاید زیاد در رابطه با عمر طولانی آن در فضای مجازی شنیده باشید و حتی مطالبی هم خوانده باشید.

این جانور که در دسته خزندگان قرار دارد، طبق بررسی ها و آزمایش های انجام شده مشخص شده است که لاک پشت های غول پیکر عمر زیادی نسبت به بقیه حانوران و حیوانات دارند. عمر تقریبی لاک پشت ها که تخمین زده شده، حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ سال می باشد.

خرچنگ

خرچنگ ها هم حیوانات دیگری هستند که نسبت به طول عمر حیوانات دیگری، عمر طولانی دارند. البته تمام خرچنگ ها هم این گونه نیستند و فقط خرچنگ هایی که ملقب به خرچنگ بدون رشد هستند عمر تقریبی ۱۴۰ سال دارند. این مدل جانوران تا زمانی که مریض نشوند زنده می ماند و در لیست حیواناتی با طول عمر زیاد قرار دارند.

کلاغ

شاید اگر بدانید که کلاغ ها هم موجودات دیگری هستند که طول عمر نسبتا زیادی دارند کمی شوکه شوید و حتی از این پرنده پر سر و صدا انتظار زیادی نداشته باشید.

طول عمر,کلاغ,لاک پشت,

کلاغ ها که در دسته پرندگان قرار دارند، طول عمری حدودا ۲۰۰ سال دارند که به جرئت می توان گفت پس از لاک پشت ها، کلاغ ها در موضوع عمر طولانی مشهورند. همچنین از آنجایی که طول عمر کلاغ و لاک پشت نسبت به بقیه حویانات زیادتر است، می توان گفت این دو جانور در بحث عمر طولانی، شناخته تر شده اند.

ماهی لیزا به سر

با وجود این که ماهی ها عمر کوتاهی دارند و اغلب آن ها هم سریع راه می میرند، ماهی لیزا به سر عمری حدودا ۱۵۰ سال دارد که می توان گفت این موضوع نسبت بقیه ماهی ها یک موضوع عجیب می باشد. البته لازم به ذکر است که بیان کنیم ماهی های دیگری هم در دریا وجود دارند که عمر زیادی دارند اما ماهی لیزا به سر در رتبه اول قرار می گیرد.

این ماهی ها در گذشته زیادتر بودند و عمر طولانی تری هم داشتند اما از آنجایی که امروزه صید ماهی زیاد شده، ماهی لیزا به سر هم عمر زیادی نمی کند. با توجه به طول عمر حیوانات دیگر، از جمله ماهی ها، می توان گفت اول ماهی های لیزا به سر عمر زیادی دارند و بعد بقیه موجودات از لحاظ عمر در دسته بندی قرار می گیرند.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *