زمانی که بحث انتخاب رشته به میان می آید، خیلی از نوجوانان و افراد دچار مشکل شده و در انتخاب رشته های متعدد، دچار شک و شبه می شوند. به جز ‌رشته های پزشکی که در اولویت اول افراد قرار دارند، مهندسی ها در جایگاه دوم هستند که هم از نظر آینده شغلی و هم گرفتن مدرک، می توان گفت مهندسی ها، رشته های‌ پر طرفداری به شمار می روند.

رشته مهندس,مهندس سازه,مهندسی,

مهندسی سازه، نمونه ای از این رشته های مهندسی می باشد که تلفیقی از دو درس محسوب می شود‌‌ البته لازم به ذکر است که بیان کنیم، مهندسی سازه تنها یک شاخه و یک رشته از مجموعه مهندسی می باشد و رشته های زیاد دیگری هم در مجموعه های مهندسی وجود دارد.

حال در ادامه با ما همراه شوید تا همه چیز را راجب رشته مهندسی سازه که نیاز دارید، در اختیار شما قرار دهیم تا شما هم بتوانید یک انتخاب رشته راحت و بدون نگرانی داشته باشید.

رشته مهندسی سازه چیست؟

باید بدانید که رشته های مهندسی به انواع و دسته های مختلفی دسته بندی می شوند که مهندسی عمران هم یکی از این شاخه ها می باشد. مهندسی سازه، زیر مجموعه ای از مهندسی عمران است که کار ساخت و سازهای فلزی و اتصال و پیوند این فلزات، توسط مهندسان سازه صورت می گیرد.

افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند، باید به دروسی مثل، ریاضیات، فیزیک و دانشیات تجربی به خوبی تسلط داشته باشند. زیرا دروسی که در رشته مهندسی سازه تدریس می شوند، به اتصالات فلزها، شناسایی انواع تیرچه ها، پروفیل ها، میلگرد و… باز می گردد.

برای وارد شدن به رشته مهندسی سازه، ابتدا نوجوانان و افرادی که قصد تعیین رشته را دارند، باید دوره هنرستان خود را در رشته مهندسی عمران و اگر از دبیرستان قصد وارد شدن به رشته های مهندسی را دارند، باید از شاخه ریاضیات اقدام فرمایند.

پس از دریافت لیسانس در مقطع عمران، می توان برای وارد شدن به مهندسی سازه اقدام کرد و ادامه تحصیلات خود را در این شاخه گذراند.

درآمد مهندسی سازه چگونه است؟

در کل اگر بخواهیم مقایسه ای به رشته های مهندسی بیاندازیم، به جزئت می توان گفت اکثر شاخه های رشته های مهندسی، دارای آینده شغلی خوب و در آمدی چشم گیر دارند. شاید در آمد در این رشته به صورت روزانه نباشد، اما اگر کسی که به عنوان مهندس سازه مشغول به کار است، با انجام پروژه های سنگین، می تواند در آمد خوبی را در چند ماه و حتی یکسال دریافت کند.

رشته مهندس,مهندس سازه,مهندسی,

البته باید این نکته را هم بیان کنیم‌ که هرچه افراد تجربه زیاد و تخصص بیشتری در خصوص رشته مهندسی سازه داشته باشند، قطعا موفق ترند و در آمد زیادتری هم از بابت کار و رشته خود دریافت می کنند‌.‌

در آمد مهندسان سازه، با ساخت پل ها، آسمان خراش ها، برج ها و… تامین می گردد که می توان‌ گفت اگر مهندس به کار خود آگاه باشد، می‌ تواند آینده روشنی در خصوص رشته و کار خود داشته باشد. به طور کلی، نمی توان در آمد ثابت و مشخصی برای رشته مهندسی سازه در نظر گرفت، زیرا همان طور که بیان شد، این موضوع بستگی به پروژه ها دارد و ممکن است که تفاوت قیمت زیادی در خصوص پروژه ها وجود داشته باشد.

از‌ انحایی که اکثر افراد با توجه به شرایط اقتصادی عقیده دارند رشته های مهندسی درآمد خوبی ندارند، باید بیان کنیم که این موضوع اشتباه است و رشته های مهندسی‌، که مهندسی سازی نمونه ای بارز از ‌آن ها می باشد، علاوه بر این که جزو رشته های مهم جامعه شناخته می شوند، جزو پر درآمد ترین ها هم به شمار می روند. به طور تقریبی می توان گفت درآمد مهندسی سازه به طور سالانه، با توجه به پروژه های مختلف، بسیار زیاد است.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *