امروزه زیبایی و سفید بودن دندان ها در میان مردم بسیار مهم است و افراد برای این عضو ارزشمند هزینه های بسیاری پرداخت می کنند. همچنین تعداد مراجعه کنندگان به دندان پزشکی هر روز بیشتر می شود.
به طور کلی سالم بودن و سفید بودن دندان ها در زیبایی انسان ها نقش بسزایی دارد. بسیاری از افراد سفید کردن دندان ها را در هنگام عکس گرفتن بسیار جدی می گیرند، زیرا در جذابیت چهره فرد تاثیر بسیاری دارد.
علاوه بر آن زیبایی دندان ها اهمیت زیادی بر روی اعتماد بنفس افراد دارد و بیشتر کسانی که دندان های زرد و کدر دارند از لبخند زدن خجالت می کشند و به دنبال راهکار سفید کردن دندان ها هستند.

دندان,سفید شدن دندان,مسواک,
دلایل زرد شدن دندان ها

زرد شدن دندان ها و پدید آمدن لکه های سیاه یا قهوه ای بر روی آن ها می تواند به دلیل عادت های روزانه شما باشد برای مثال، نوشیدن چای و قهوه، سیگار کشیدن، نازک شدن مینای دندان در اثر بالا رفتن سن، تغذیه نادرست و خوردن نوشیدنی های شیرین یا شکلات، خشکی دهان، تنفس از راه دهان و مسدود بودن راه هوایی بینی که باعث خشکی و کاهش بزاق دهان می شود و رطوبت دهان و دندان ها را از بین می برد، مصرف آنتی بیوتیک، مصرف بیش از اندازه فلوراید و عوامل ژنتیکی به نابودی دندان ها کمک می کند.

ابتدایی ترین کار برای نگهداری و حفاظت از دندان ها، رعایت کردن بهداشت آن ها می باشد. این بهداشت شامل مسواک کشیدن به صورت مرتب بعد از هر وعده غذایی، کشیدن نخ دندان و غرغره دهان شویه مناسب یا محلول های طبیعی هستند که انجام درست آن ها به بهبودی و سفید کردن دندان ها کمک شایانی می کنند.

راهکار های طبیعی و خانگی برای سفید کردن دندان ها

اگر می خواهید بدانید که چگونه دندان را سفید کنیم که با کمترین هزینه و به راحتی انجام شود، در ادامه این مقاله با راهکار های خانگی که برای شما به صورت کامل توضیح داده ایم همراه باشید.

مسواک زدن مرتب دندان ها پس از خوردن و آشامیدن

همان طور که قبلا هم گفتیم مسواک کشیدن مرتب بعد از هر وعده غذایی در سفید ماندن دندان ها و پیشگیری از زرد شدن آن ها نقش زیادی دارد و بهترین راهکار برای از بین بردن جرم روی آن ها می باشد.
اگر حتی به مصرف قهوه یا چای و یا سیگار کشیدن عادت دارید؛ بهتر است برای جلوگیری از تغییر رنگ دندان هایتان بعد از مصرف آن ها مسواک کشیدن را بسیار جدی بگیرید.

دندان,سفید شدن دندان,مسواک,
کشیدن جوش شیرین و هیدروژن پروکسید بر روی دندان ها

جوش شیرین و هیدروژن پروکسید و آب اکسیژنه دارای خاصیت پاک کننده و سفید کننده قوی و طبیعی هستند که برای پاک سازی دهان و دندان ها نیز توصیه می شود و مانند یک آنتی باکتریال عالی عمل می کنند.
می توانید مقداری از جوش شیرین را همراه با هیدروژن پروکسید مخلوط کنید تا مانند یک خمیر دندان شود. سپس با استفاده از مسواک خود جرم دندان های خود را با این خمیر طبیعی از بین ببرید.
علاوه بر آن به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از جوش شیرین به تنهایی به مینای دندان آسیب می زند زیرا یک ماده ای زبر است. به همین دلیل بهتر است آن را با هیدروژن پروکسید مخلوط کنید تا به خمیر نرم تبدیل شود.

استفاده از زغال فعال

زغال فعال از دیگر ماده هایی است که به دلیل داشتن روزنه های ریز آب را جذب می کند و بر خلاف زغال معمولی خاصیت پاک کنندگی قوی دارد.
مقداری از پودر زغال فعال را با مسواک بر روی لکه دندان های خود کشیده و سپس دهان خود را به خوبی آبکشی کنید.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *