امروزه روش هایی به وجود آمده تا بتوان محتواهای CDA را به MP3 تبدیل کرد. شاید تفاوت این دو را به خوبی متوجه نشوید که با خواندن مطالبی که در ادامه بیان می کنیم، هم می توانید نحوه تبدیل CDA  به MP3 را بیاموزید و هم این که به خوبی تفاوت بین MP3 و CDA را متوجه شوید.

شاید تا کنون برایتان پیش آمده باشد که بخواهید فایل هایی سی دی ها را در همه جا با خود همراه داشته باشید و در هر زمان که مایل بودید آن ها را تماشا کنید. خب این موضوع تا چند سال اخیر تقریبا غیر ممکن بود و سی دی ها هم تنها بر روی دستگاه هایی که قابلیت سی دی خوان داشتند، قابل اجرا بودند.

CDA,MP3,سی دی,

فایل های MP3 به چه صورت هستند؟

اگر علاقه ای به گوش دادن موسیقی یا… در موبایل خود باشید، قطعا نام MP3 را اخر نام محتواها مشاهده کرده اید. زمانی که نام MP3 بر روی یک محتوا یا یک فایل برچسب می خورد، این موضوع به این معنی است که محتوا و فایل مد نظر شما، بر روی هر دستگاه یا پلتفرمی بدون هیچ مشکلی قابل مشاهده و پخش می باشد.

از همین رو اخیرا اکثر افراد سعی می کنند تا محتواهایی که  بر روی سی دی یا دی وی دی وجود دارد را به MP3 تبدیل کند. البته برای تبدیل CDA به MP3، راه کارهای بسیار زیادی موجود می باشد که در ادامه آن ها را شرح خواهیم داد.

فایل های CDA به چه فایل هایی گفته می شود؟

شاید با خواندن مطالبی که در قسمت های بالا بیان شد، متوجه شده باشید که فایل های CDA به چه فایل هایی گفته می شود. اما اگر بخواهیم به صورت واضح تر بیان کنیم، می توان گفت فایل های CDA به تمام محتواها و فایل هایی گفته می شود که بر روی سی دی ها ریخته می شوند و پخش آن ها بدون سی دی امکان پذیر نیست.

از آنجایی که امروزه اکثر دستگاه ها برای خواندن سی دی ها، دچار مشکل هستند از فایل های MP3 پشتیبانی می کنند، بهتر است که شما هم نحوه تبدیل CDA به MP3 را یاد بگیرید تا بدون دردسر خودتان در منزل بتوانید محتواهای درون سی دی ها را به MP3 تبدیل کنید و در هر دستگاهی که مایل بودید، از این فایل های استفاده کنید.

چگونه می توان محتواهای CDA را به MP3 تبدیل کرد؟

CDA,MP3,سی دی,

همان طور که در بالا ذکر شد، راهکارهای زیادی وجود دارد که بتوان محتواهای CDA را به MP3 از طریق سیستم تبدیل کرد. نکته مهم در این باره، آن است که حتما برای انجام این کار، باید برنامه های اضافه ای را بر روی سیستم خود نصب کنید تا محتواها را بتوانید به MP3 تبدیل کنید یا حتی باید از راهای سخت و دشواری برای انجام این کار و تبدیل محتواها بگذرید.

ساده ترین راه برای تبدیل CDA به MP3  از طریق گزینه Windows media player می باشد. پس از وارد شدن به این‌ گزینه باید تب tool را انتخاب کنید. سپس باید در قسمت tool، گزینه options  را مجددا انتخاب کنید.

البته توجه داشته باشید که سی دی مد نظرتان را از قبل باید وارد سیستم کرده باشید تا بتوانید آن را تبدیل کنید. پس از‌ انتخاب گزینه options باید وارد صفحه، Rip music شوید. در این پخش باید فرمتی که می خواهید را تنظیم کنید و سپس مسیر را انتخاب کنید.

منظور از مسیر، محلی است که قصد دارید فایلی که به mp3 تبدیل شده است درون آن قرار گیرد که با انتخاب Change می توان این کار را انجام داد. پس از انجام عملیات می توانید سی دی را خارج نمایید و از فایلی که به mp3 تبدیل شده است استفاده کنید.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *