طی سالیان اخیر دانشمندان به دنبال کشف رازی درمورد زمان مرگ خورشید بوده اند که پس از انجام تحقیقات گوناگون توانسته اند تاریخی را برای مرگ خورشید اعلام کنند. به گفته محققان، زمانی که خورشید به نابودی می پیوندد هیچ انسانی بر روی کره زمین وجود نخواهد داشت و بدین دلیل هیچ فردی نمی تواند نابودی خورشید را شاهد باشد.

خورشید,مزگ,خورشید,

اگر می خواهید با تولد و مرگ خورشید بیش تر آشنا شوید کافی است با ما تا پایان این قسمت از مقاله همراه بمانید.

زمان مرگ خورشید

تا پیش از ارائه این موضوع، اختر شناسان تصور می کردند که خورشید به هنگام مرگ و نابودی خود، به یک حباب درخشان که درون آن را گاز و غبار ها تشکیل می دهند تبدیل می گردد و یک سحابی سیاره نما تلقی می شود. اما این فرضیه نادرست بود و دریافتند که خورشید به هنگام مرگش شواهد بزرگ تر و عظیم تری را در پی دارد.

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند که زمان مرگ خورشید کی است، در جواب به این سوال باید بگوییم پس از بیان فرضیه فوق توسط برخی از ستاره شناسان، گروه دیگری از ستاره شناسان اقدام به پژوهش جدیدی درباره مرگ خورشید نمودند و بررسی های جدیدی را بر روی آن انجام دادند. طی این بررسی ها و انجام محاسبات گوناگون دانشمندان دریافتند که خورشید آخرین نور خود را در ده میلیارد سال آینده انتشار می دهد و حال سن تخمینی آن 4/6 میلیارد سال است.

برخی از افراد با متوجه شدن زمان خاموشی خورشید، گمان می کنند که آن در طی این مدت هیچ تغییر شکلی نخواهد داد و تا ابد به همین گونه می باشد. اما این تصور بسیار نادرست است، بلکه خورشید به مدت زمان پنج میلیارد سال تغییر شکل خواهد داد و به رنگ سرخ نمایان خواهد شد. دقت داشته باشید که خورشید به هنگام سرخ شدن هسته اش بسیار کوچک می شود و لایه بیرونی آن به اندازه ای منبسط می گردد تا به مدار سیاره مریخ خواهد رسید و این سیاره را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

دقت داشته باشید برای آن که خورشید به مدار سیاره مریخ برسد، می بایست از کنار سیاره زمین عبور کند و همین موضوع سبب می شود زمین توسط این غول سرخ نابود و متلاشی گردد.

مزگ,خورشید,مزگ,

با گذر زمان، شاهد افزایش نور خورشید به سمت سیاره زمین می باشیم که محققان اعلام کرده اند این نور باعث نابودی زمین تا یک میلیارد سال دیگر می شود و انسان ها را از بین می برد. به همین خاطر هیچ فردی نمی تواند نابودی خورشید را مشاهده نماید مگر اینکه بشریت راهی برای گذر از سیاره زمین و ساکن شدن در سیاره دیگری پیدا کنند.

هیچ یک از اختر شناسان تا کنون به رویدادی که پس از تبدیل شدن خورشید به یک غول سرخ رخ خواهد داد، آگاه نیستند و در تلاش اند تا این موضوع را درک نمایند.

دانشمندان در تحقیقات جدید خود از شبیه سازی رایانه ای استفاده نموده اند و با کمک آن دریافتند که خورشید پس از این که تغییر رنگ می دهد و به یک غول سرخ تبدیل می شود بسیار کوچک شده و یک کوتوله سفید تلقی می شود و در اخر به یک سحابی سیاره ای تبدیل می گردد و پایان آن فرا می رسد.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *