در کشور ما ایران و در دنیای مدرن امروزی، اغلب مردم بخصوص جوانان آرزوی زندگی مرفه و ثروت بی شمار از طریق مشاغل پر درآمد را دارند.
متاسفانه در جامعه ی ما به علت وضعیت نامطلوب اقتصادی، اکثر خانواده ها و والدین رویای پولدار شدن فرزندان خود را دارند از این رو اولین شغلی که به ذهنشان می آید شغل پزشکی می باشد. البته در این که بعضی از رشته های پزشکی جزو مشاغل پر در آمد در ایران هستند شکی نیست ولی مشاغلی هستند که در حال حاضر از پزشکی پر درآمد تر هستند در ادامه به معرفی این مشاغل به اختصار می پردازیم.

 

درآمد,شغل,شغل آقایان,
معرفی شغل های پر در آمد و پر سود

چندین شغل پر در آمد در ایران وجود دارند که البته نمی توان رتبه بندی دقیقی از آن داشته یاشیم ولی بی شک جزو مشاغل پر در آمد ایران هستند.

پزشکان متخصص و جراحان

یکی از دلایلی که رشته پزشکی جزو رشته های سخت جهت قبولی در کنکور است و متقاضیان بالایی دارد درآمد بالای این عزیزان است که خانواده ها برای قبول شدن فرزندان خود در این رشته از هیچ تلاش و کوششی در یغ نمی کنند. البته امروزه یک پزشک عمومی و ساده دیگر مثل چند دهه پیش از درآمد خیلی بالایی برخوردار نیست بلکه پزشکان متخصص ، مخصوصا جراحان از درآمد های بسیار بالایی بهره مند میشوند که جراحان زیبایی، فک و صورت و بینی در بین این جراحان طرفداران بیشتری دارند.
متخصصین قلب و جراحان قلب نیز(متاسفانه به علت بروز بیماری های قلبی زیاد در ایران ) جزو مشاغل پر در آمد به حساب می آیند.

دندانپزشکان

امروزه با پیشرفت علم و پزشکی، دندانپزشکان و جراحان از در آمد بسیار بالایی برخوردار اند زیرا جدا از اینکه در قدیم وقتی که یک نفر از درد دندان رنج می کشید به سراغ این عزیزان می رفت، ولی امروزه جوانان و سیل عظیمی از قشر جامعه به دنبال زیبایی بیشتر هستند و برای ارتودنسی، اصلاح لبخند، مرتب سازی دندان ها، سفید شدن آنها، ایمپلنت و غیره بدنبال جراجان و متخصصان این رشته هستند.

فوتبالیست ها

در دنیای امروزی ورزش حرفه ای به یک شغل و تجارت تبدیل شده است و سرآمد همه آنها، فوتبالیست ها هستند. فوتبالیست های حرفه ای در همه جای دنیا از درآمد بالایی برخوردار اند و به قول معروف پول پارو می کنند. در ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند و این شغل جزو یکی از مشاغل پر درآمد محسوب می شود البته در ایران صرفا این شغل جزو لیست مشاغل پر درآمد برای آقایان است.

واسطه گری یا همان دلالی

دلالی از دیر باز در ایران رواج داشته است و در اکثر اوقات جزو مشاغل کم زحمت و پر سود به حساب می آید البته اکنون در جامعه دلالان در طیف مختلفی مشغول به کار هستند ولی از معروف ترین آن ها می توان دلالان ارز، خانه و ماشین را نام برد.

درآمد,شغل,شغل آقایان,
آرایشگران

همانطور که می دانید ذات بشر به دنبال زیبایی است بنا بر این مشاغلی که با زیبایی افراد سر و کار دارند جزو مشاغل پر درآمد محسوب می شوند . آرایشگران حرفه ای هم از درآمد های بالایی برخوردارند.

خوانندگی و بازیگری

در یکی دو دهه اخیر خوانندگان بسیار زیادی در ایران در دو حوزه پاپ و کلاسیک وارد عرصه هنر شده اند که علاوه بر شهرت از درآمد بسیار بالایی نیز برخوردارند.
همچنین بازیگرانی قدم به حوزه سینما و تلوزیون گذاشتند که با عنوان سوپر استار پول های بسیار زیادی به دست می آورند.

بلاگرها یا همان اینفلوئنسرها

با گسترش فضای مجازی و اپیلیکیشن های مشهور اینترنتی از قبیل اینستاگرام شغل های جدید و پر در آمدی به اسم بلاگرها که به تبلیغ در فضای مجازی می پردازند ظهور کرده است که جزو مشاغل پر درآمد در ایران و جهان هستند.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *