گفته شده جهانی دیگر با تمام امکانات و مشابه این دنیا وجود دارد که نام آن دنیای موازی است. دنیای موازی همان طور که از اسمش مشخص است، کاملا با دنیای ما موازی بوده و برخورد و تطابقی با این جهان ندارد. اگر واقعا دنیای دیگری وجود داشته باشد، طبق فرضیات و حدسیات، در آن دنیا امکان حیات نیز وجود دارد؛ زیرا طبق آزمایشات کوانتوم به این پی بردند که امکان دارد دنیای دیگر کاملا مشابه سیاره زمین باشد فقط امکان این که زمان آن ها با ما متفاوت باشد زیاد است. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به مبحث های بیشتری بپردازیم.

حدود چند سالی می شود که دانشمندان به وجود دنیای دیگری شک کردند؛ اما هنوز به طور رسمی  نتوانستند وجود جهان موازی را ثابت کنند. همه این تردیدها راجع به جهان دیگر از دهه 60 میلادی و کتاب های تخیلی کمیک استریپ صورت گرفت؛ از آن موقع دانشمندان به دو دسته تقسیم شدند، کسانی که وجود دنیای دیگر را صحیح نمی دانستند و کسانی که آن را قبول داشتند و به دنبال اثبات آن بودند. طبق آخرین نظر دانشمندان جهان موازی یا جهان های موازی تنها با یک اتفاق کوانتومی از یکدیگر جدا می شوند. آن ها گفتند که اگر جهان های دیگری وجود داشته باشد، آنها قطعا آدم فضایی یا موجودات بیگانه نیستند.

آنها کاملا شبیه انسان هستند و تقریبا 50% احتمال دارد که کارهایی که ما در روزمره انجام می دهیم به طور نا خود اگاه کسی که در آن جهان شبیه ما است، کارهای ما را تکرار کند؛ مثلا شما می خوابید، او هم می خوابد، اما امکان دارد فقط رفتارهای دو انسان شبیه بهم، مثل هم باشد؛ ولی دنیای آنها و اتفاقاتی که در آن صورت می گیرد کاملا متفاوت باشد.

اثبات وجود جهان موازی,دنیای موازی,دنیای موازی چیست,

این تفاوت ها در دنیای موازی به این صورت است که: مثلا شما الان بازیگر هستید، ولی در آن دنیا فردی که شبیه شماست،می تواند کارمند ساده بانک باشد.البته این سخنان در حد فرضیه هستند و امکان دارد همان طور که در مطلب بالا گفتیم زمان دنیاها کاملا متفاوت باشد مثلا در آن دنیا زمان 50 سال جلوتر یا عقب تر باشد.

دانشمندان و محققان عقیده دارند که اگر بتوانند اثبات وجود دنیای موازی را به ثبت برسانند، قطعا راهی هم برای سفر در آن پیدا می کنند و امکان دارد در دنیای موازی یا دنیاهای موازی به باور وجود دنیاهای دیگر پی برده باشند. استیون هاوکینگ دانشمند بزرگ قبل از مرگ خود بر روی جهان های موازی تحقیق می کرد. او طبق اخرین نظراتش گفته است که : همان طور که دنیای ما با بیگ بنگ به وجود آمد، دنیا های دیگری هم می توانند بر اثر بیگ بانگ یا همان مه بانگ بزرگ به وجود بیایند. دانشمندان بر این باورند که جهان های موازی می توانند همانند جهان ما باشند، قانون های فیزیکی مشابه یا برابری داشته باشند.

مقاله و مطالب بسیاری زیادی در مورد دنیای موازی وجود دارد؛ اما همه در حد فرضیه می باشند و هنوز مدرک محکمی برای تایید این موضوع وجود ندارد. افرادی عقیده دارند که ناسا حقیقت وجود جهان دیگری را مخفی می کند، دانشمندان هم در پی این شایعه گفتند که اگر دنیاهای دیگری وجود داشته باشد قطعا کهکشان های دیگری دارند و ناسا نمیتواند همانند سیاره های دیگر آن را مشاهده کند و جهان موازی فقط با قانون فیزیک و کوانتوم قابل اثبات است. برخی از محققان با استفاده از کوانتوم قصد دارند که زمان را به عقب برگردانند که تا حدودی به مطالبی در این مورد پی بردند.

وجود جهانهای موازی,اثبات وجود جهان موازی,دنیای موازی,

همچنان عقیده دارند که اگر بتوانند زمان را به عقب برگردانند می توانند دنیای دیگر کشف کند که در آن سرعت نور جریان دارد. آنها با شبیه سازی چند بیگ بانگ سعی دارند که به وجود جهان موازی دست پیدا کنند. تصور کنید شما یک وسیله مخصوص در اختیار دارید و می خواهید به جهانی دیگر سفر کنید، شما در این بین از بین میلیون ها قانون فیزیک عبور کردید و به مقصد رسیدید، در حین رد شدن اتم هایی که باعث ساختار شما شدند ضعیف تر از حد معمول می شوند و شما برای برگشتن به دنیای خودتان باید سالیان زیادی صبر کنید تا بدن تان مقاومت کافی پیدا کند.

حدس زده شده است، فضایی که برای جا به جایی استفاده می شود همانند یک اتاق تهی است با این تفاوت که نه اکسیژن ، نه نور و نه حتی زمان درآن وجود ندارد. به همین دلیل، اگر شما به دنیای موازی دیگری بروید زمان برای شما همانند زمان در دنیای خودتان عمل نمی کند و امکان دارد دیرتر یا سریع تر از جهان خودتان وقت بگذرد؛ و زمان بهم بریزد. طبق آخرین مطالب داده شده توسط دانشمندان بزرگ اگر جهان های دیگری وجود داشته باشند، حدود تریلیون ها سال از ما دورتر هستند.

پس اگر اثبات وجود دنیای موازی به حقیقت بپیوندد، امکان ندارد بتوان از دنیایی به دنیای دیگر جا به جا شد. شاید این مطالب برای شما دور از باور و غیرواقعی باشد، اما اگر دانشمندان با استفاده از شبیه سازی بیگ بنگ و بررسی دقیق تر روی ذرات کوانتوم بتوانند به وجود حقیقی دنیای موازی دست پیدا کنند، قطعا می توانند زمان را هم به عقب یا جلو برگردانند.

mis.hoseinpour
khaterehosseinpour777@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *