تست گوشی اندرویدی برای گوشی های اندرویدی هستند که یک سری قطعات سخت افزاری دارند که اگر هر کدام آسیب ببیند باعث مشکلاتی در گوشی اندروید شما می شود به منظور شناسایی این مشکلات سخت افزاری برنامه هایی تعبیه شده که می تواند در این مورد راهنمای شما باشد. در صورتی که فکر می کنید عملکرد گوشی شما دچار اشکال یا اشکالاتی شده با این برنامه ها می توانید تشخیص دهید که این اشکالات دقیقا مربوط به کدام قسمت گوشی می باشد و چنان چه گوشی شما مشکل خاصی نداشته باشد از این برنامه می توانید برای زیرنظر گرفتن عملکرد گوشی خود استفاده کنید.

برای این منظور تعدادی برنامه در فروشگاه گوگل پلی اغلب به صورت رایگان وجود دارد که ما در ادامه چهار برنامه را معرفی می کنیم و به قابلیت های هر کدام به صورت جداگانه می پردازیم.

برنامه تست گوشی اندرویدی,تست سلامت گوشی اندروید,تست گوشی اندروید,

نرم افزار phone doctor plu

این برنامه یک نرم افزار اندرویدی برای تست گوشی اندروید می باشد که سخت افزارهای آن را مورد بررسی قرار می دهد. این برنامه به رتبه های خوبی در مک سیستم عامل آیفون دست پیدا کرده است و حالا در اختیار کاربران گوگل پلی ودر فروشگاه گوگل پلی می باشد. با استفاده از این نرم افزار می توانید تمام اجزا سخت افزاری گوشی اندروید خود را تست کنید و هر بار که خواستید انجام این تست را تکرار کنید.

این نرم افزار همچنین می تواند هر روزه شارژ و باتری شما را چک کند و طول عمری باتری گوشی را برای شما برآورد کند. حتی زمانی که شما قصد خرید گوشی دست دوم را داشته باشید از طریق این نرم افزار می توانید آن را تست کنید و در صورت تایید شدن از طریق نرم افزار، با خیال راحت گوشی مورد نظر را خریداری کنید و در صورت وجود اشکال که از طریق نرم افزار مشخص می شود از خرید آن گوشی صرف نظر کنید. 

ویژگی های نرم افزار Phone doctor plu

 1. تست سلامت باتری و پیش بینی عمر باتری
 2. تست دکمه های ولو صدا
 3. تست جک هندزفری
 4. تست سنسور نور
 5. تست سنسور حس گر مجاورت
 6. تست گوشی اندروید و بلندگو و میکروفن گوشی
 7. تست مموری و رم سخت افزاری
 8. قابلیت بررسی مولتی تاچ و تست تاچ اسکرین
 9. تست دکه های دستگاه  gp
 10. تست شتاب سنج و سنسور چرخش
 11. تست قطب نما، بلوتوث و وایرلس
 12. و……

تست گوشی اندرویدی,برنامه تست گوشی اندرویدی,تست سلامت گوشی اندروید,

برنامه phone chek (and test)

این برنامه یکی دیگر از برنامه های مناسب برای تست گوشی اندرویدی است که در صورت استفاده از آن، این امکان وجود دارد که تمام قطعات سخت افزاری گوشی را بررسی کنید و تشخیص دهید هر کدام از لحاظ سلامت در چ وضعیتی قرار دارد. از جمله قابلیت های این برنامه می توان چک کردن کمبود حافظه، چک باتری و تست سوکت شارژ، تست رادیو ووای فای، تست صدای بلندگو، میکروفن، جک صدا و دکه های تنظیم صدا، تست نمایشگر مثل پیدا کردن پیکسل سوخته و غلظت رنگ، چک جی پی اس و موقعیت یاب جغرافیایی، چک پردازنده، حافظه و رم، تست اضطراب حرارتی را نام برد.

برنامه Dead pixels test and fix

این برنامه علاوه بر اینکه می تواند پیکسل های سوخته نمایشگر را پیدا کند، آن ها را می تواند تعمیر کند. این برنامه از طریق تست که انجام می دهد پیکسل های خراب صفحه را پیدا می کند. بعضی از پیکسل ها که از لحاظ سخت افزاری آسیب دیده اند برنامه های تست گوشی اندرویدی قادر به تعمیر آن ها نمی باشند اما برخی دیگر با انجام چرخه سه رنگ قرمز، سبز و آبی قابل تعمیر می باشند و می توانند مانند روز اول شوند. در واقع کار این برنامه به این شکل است که پیکسل های نیمه سوخته، گیر کرده یا کاملا سوخته را تعمیر می کند و به حالت اول باز می گرداند و مدت زمان انجام این کار بین چند دقیقه تا یک ساعت می باشد

تست گوشی اندروید,تست گوشی اندرویدی,برنامه تست گوشی اندرویدی,

برنامه  AccuBattery

یکی از مسائل و مشکلاتی که برای هر گوشی ممکن است پیش بیاید، کم شدن عمر باتری و خالی شدن شارژ زود هنگام گوشی است. وقتی  شارژ باتری یک گوشی بطور ناگهانی 25 درصد یا حتی 30 درصد کاهش پیدا کند این موضوع نشان دهنده ی مشکل جدی در باتری است.

در واقع کاری که این برنامه تست گوشی اندرویدی انجام می دهد این است که نشان می دهد باتری دستگاه در چه مرحله ای از عمر خود قرار و در صورتی که باتری گوشی خراب باشد، برنامه قادر به تعمیر آن نیست و فقط میزان آسیب باتری گوشی را مشخص می کند. در واقع این نرم افزار مشخص می کند ظرفیت فعلی باتری شما و همچنین ظرفیت اسمی آن چقدر است و نشان می دهد که با هر بار شارژ کردن، باتری شما چقدر دوام می آورد و هر کدام از برنامه ها چه میزان باتری مصرف می کنند و سرعت خالی شدن کل گوشی چقدر است.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *