امروزه اصطلاحات رایج موبایل، در بین مردم جهان کاربرد زیادی دارند و ندانستن آن ها ممکن است برای برخی افراد دردسر ساز شود. با پیشرفت علم و تکنولوژِی، تلفن های همراه متنوعی وارد بازار شدند و به دنبال آن اصطلاحات بیش تری هم در بین انسان ها به وجود آمدند!

یکی از وسیله هایی که علاوه بر ضرر و زیان ها، مزایایی هم دارد، موبایل می باشد. در حال حاضر، اکثر ارتباطات و کار های روزمره مردم مانند پرداخت قبوض، تحصیل، تحقیق و … از طریق موبایل انجام می شود. به همین خاطر آشنایی با اصطلاحات موبایلی، از اهمیت زیادی برخوردار است.

اصطلاحات رایج موبایل,اصطلاحات موبایلی,اصطلاحات رایج موبایل,

چقدر بلوتوث را می شناسید؟

بلوتوث یکی از قدیمی ترین راه های انتقال عکس و فایل از یک تلفن همراه به دیگری می باشد. این ویژگی، بر روی همه گوشی ها حتی قدیمی ترین مدل ها وجود دارد و می تواند به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد.

از جمله نکات منفی آن، می توان به زمان بر بودن ارسال اشاره کرد که به همین دلیل، برخی از برنامه ها جهت تسریع زمان ارسال و دریافت از طریق بلوتوث ساخته شده اند و کار افراد زیادی را راحت کرده اند.

با UMTS آشنایی دارید؟

UMTS، یکی از اصطلاحاتی است که همه ما از قبل آن را می شناختیم ولی نام آن را نمی دانستیم! این واژه، دربردارنده مفهوم نسل سوم شبکه تلفن همراه می باشد و با عنوان سیستم جهانی ارتباطات تلفنی موبایل هم شناخته می شود.

جالب است بدانید، UMTS، در اصل Universal Mobile Telecommunication System بوده و برای آسانی کار به شکل مخفف نوشته و خوانده می شود.

با Voice Dial زندگی راحت تری داشته باشید!

یکی دیگر از اصطلاحات رایج موبایل، Voice Dial یا همان تماس از طریق صدا می باشد که تنها با وارد شدن بر تنظیمات گوشی و فعال کردن چند گزینه می توان از آن استفاده کرد.

در نظر داشته باشید که طرز فعال کردن آن با توجه به نوع هر گوشی با دیگری تفاوت دارد و نیاز به طی کردن مسیر های مختلفی در تنظیمات را دارد.

این ویژگی، در زمان هایی که وقت کافی ندارید و یا نمی توانید از دستان تان برای زنگ زدن بهره ببرید بسیار مفید است و کار شما را بسیار راحت تر از قبل می کند.

با سرویس مکالمه، تماس های خود را کنترل کنید.

گاهی اوقات، هنگام مکالمه با شخصی، فرد دیگری به شماره شما زنگ می زند. در این مواقع، می توانید بدون قطع کردن تلفن، با تماس گیرنده دوم صحبت کنید.

به این منظور، باید با توجه به اپراتور سیم کارت تان که می تواند همراه اول، ایرانسل و یا … باشد، بعد از شماره گیری کد مربوطه و ایجاد برخی تنظیمات در موبایل خود، امکان استفاده از این سرویس برای شما فعال می شود.

لازم به ذکر است هزینه سرویس انتظار مکالمه در برخی از اپراتور ها مانند همراه اول رایگان می باشد.

از قابلیت Flash Message غافل نشوید.

یکی از بهترین ویژگی برخی از تلفن های همراه و اصطلاحات رایج موبایل، پیغام فوری یا همان Flash Message می باشد. با استفاده از آن، یک پیام تقریبا طولانی را به راحتی به گوشی فرد دیگر ارسال کنید.

این پیام، پس از ارسال از تلفن شما، همان لحظه بر روی صفحه گوشی شخصی که به آن پیام را ارسال کرده اید، نمایش داده می شود. از این ویژگی مفید؛ در زمان های ضروری می توان استفاده کرد.

درباره MMS چه می دانید؟

MMS که مخفف واژه Multimedia Messaging Service می باشد، به شما امکان ارسال انوع پیام متنی، تصویری و … را می دهد.

گاهی اوقات، تعداد کلمه های پیام های عادی، زیاد تر از حد مجاز و معمول می شوند و حتی با گذشت چند دقیقه طرف مقابل تان پیامک شما را دریافت نمی کند. در چنین حالتی می توانید از ویژگی ارسال پیام های چند رسانه ای به آسانی بهره ببرید!

برای فعال کردن این قابلیت، باید به تنظیمات پیامک های تلفن همراه خود مراجعه کنید و بعد از یک سری مراحل، می توانید پیام های طولانی خود را برای دیگران بفرستید.

اصطلاحات موبایلی,اصطلاحات رایج موبایل,اصطلاحات موبایلی,

از رومینگ بین المللی چه زمان هایی می توان استفاده کرد؟

در صورت سفر به خارج از کشور و یا سایر حالات، امکان استفاده از سرویس Roaming برای تلفن های همراه فعال می شود. با این شیوه بدون هیچ مشکلی می توانید از سیم کارت خود برای ارتباط با عزیزان تان، ارسال عکس و مانند این ها استفاده کنید.

داشتن اطلاعات کافی از اصطلاحات رایج موبایل، برای همه افراد دارای تلفن با هر سن و تحصیلاتی ضروری می باشد.

در چنین حالتی، در صورت به وجود آمدن هر مشکل برای گوشی خود، به راحتی می توانید بدون صرف هزینه خود تان مشکل را حل و یا در صورت مراجعه به تعمیرکار، او را در پیدا کردن عامل دردسر ساز راهنمایی کنید.

تا حد توان، اطلاعات خود درباره تلفن همراه و جهان گسترده موبایل ها را به روز نگه دارید و همه قابلیت های گوشی خود را مورد شناسایی قرار دهید تا دچار مشکل نشوید!

 

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *