تفاوت ساتنا و پایا بستگی به قابلیت های موجود در این دو سیستم بانکی دارد. ساتنا و پایا دو سیستم بانکی هستند که برای حواله بانکی مورد استفاده قرار می گیرند در ادامه مطلب به بررسی ساتنا و پایا خواهیم پرداخت. و فرق ساتنا و پایا را با هم تحلیل خواهیم کرد.

ساتنا و پایا چیست؟

در کشور روزانه مبالغ زیادی جابه جا می شود که عملیات کارت به کارت دارای سقف تراکنش است که یکی از اصلی ترین و مهم ترین مشکلات و معضلات مشتریان بانک می باشد. اما آیا روشی وجود دارد که بتوانیم مبالغ زیادی را جابه جا کنیم؟ برای انتقال وجه های زیاد راه و روش هایی وجود دارد که می توانیم آن ها را مورد استفاده قرار دهیم و مشکلات خودمان را رفع کنیم. روش های موجود در این زمینه ساتنا و پایا می باشد که اغلب ما فرق ساتنا و پایا را به خوبی نمی دانیم این در حالی است که ما در رسانه های مختلف نام آن ها را شنیده ایم.

تفاوت ساتنا و پايا,تفاوت ساتنا و پایا,تفاوت ساتنا و پایا چیست,

ساتنا چیست؟

در سال( 1397 )بخشنامه ای مطرح شد که میزان مبلغ کارمزدهای بانکی افزایش یافت تا مشتریان بانک ها و عموم مردم به استفاده از همراه بانک ها و اینترنت بانک ها روی بیاوردند که در واقع به نوعی فرهنگ سازی شود. ساتنا در سال 1385 به دلیل نقل و انتقالات بین بانکی الکترونیک رو نمایی شد و از همان زمان به مرور مورد استفاده مشتریان بانک و عموم مردم قرار گرفت. در واقع ساتنا مخفف کلمه «سامانه الکترونیکی تسویه ناخالص آنی» است. فرق ساتنا و پایا با انتقال وجه کارت به کارت این است که در ساتنا محدودیتی وجود ندارد مشتریان می توانند با خیال راحت نقل و انتقالات راباهر مبلغ متفاوت و بدون کارمزد انجام دهند که علاوه بر همه این ها ساتنا سامانه ای پرکاربرد نیز می باشد.

مدت زمان واریز ساتنا

یکی از دیگر فرق ساتنا و پایا در مدت زمان است. در زمانی که شما از سیستم ساتنا استفاده می کنید اگر در طول روز چندین ساتنا داشته باشید به صورت تک تک به حساب تان واریز می شود. همچنین مدت زمان عملیات بین 2ثانیه تا 20 دقیقه است. اما اتفاق ناخوشایند آمار روزانه استفاده از ساتنا است که چیزی نزدیک به 9هزار بار در روز در سطح کشور است چرا که هنوز تعداد زیادی از مردم و مشتریان کارهای روزمره خودشان را بااین سیستم انجام نمی دهند و کامزدهای بانکی را می پردازند.

محدودیت انتقال ساتنا

ساتنا یا حواله ساتنا می تواند از مبلغ 15000000 تومان مورد استقاده قرار می گیرد که مشکل سقف کارت به کارت را رفع می کند. نکته دیگر اینکه این حواله 2ثانیه تا20 دقیقه و در حین زمان کاری بانک ها انجام می شود در غیر این صورت انجام فرایند به روز بعد موکول می شود برای انجام فرایند در همان روز بهتر است ابتدای صبح مراجعه کنید.

تفاوت ساتنا و پايا,تفاوت ساتنا و پایا,تفاوت ساتنا و پایا چیست,

پایا چیست؟

پایا در اصل همان ساتنا است و مانند آن یک سیستم کاملا الکترونیک انتقال مبالغ بانکی و بین بانکی می باشد که مشتریان با کمک این سامانه اینترنتی میتوانند مبلغی را از حساب خود به حساب دیگری حواله سازند. فرق ساتنا و پایا در اینجاست که پایا برای افراد حقیقی و حقوقی کاربرد دارد. به طور مثال تصور کنید که شما مالک یک شرکت بزرگ با 160 نفر کارمند و یا مالک یک کارگاه خیاطی با 10 نفر کارمند هستید و شما هر ماه مبلغی را برای حق السعی باید به آن ها بدهید. که برای انجام این کار شما نیاز دارید که شماره کارت ها را به صورت تک تک وارد کنید و مبالغ را برای آن ها واریز کنید که این کار علاوه بر اینکه کار بسیار سخت و زمان بری است نیاز به تمرکز بالایی هم دارد. اما جای نگرانی نیست چرا که در سامانه پایا شما به بانک شماره کارت مشتریان و میزان حقوق دریافتی آن را بیان می کنید و به صورت مستقیم هر ماه از حساب شما مبلغ مورد نظر برای کارمندان واریز می شود که انجام این کار بسیار راحت و بدون دردسر می باشد.

مدت زمان واریز پایا

مدت زمان حواله پایا روزانه 3 بار است این یعنی چه؟ به طور مثال اگر شما امروز ساعت 12 ظهر از پایا استفاده کرده آید روز اینده در3ساعت 7:30صبح9:30صبح و یا11:30 صبح به حساب فردی که حواله کردید واریز خواهد شد تفاوت ساتنا و پایا در سرعت انجام کار می باشد که ساتنا به علت سرعت بالایی که دارد طرفداران بیشتری را نیز دارد.

محدودیت انتقال پایا

انتقال از پایاحداقل 1 ریال و حداکثر99.999.99تومان می باشد وچنانچه حواله ای انجام شود هیچ راه ابطالی وجودنخواهد داشت حتما قبل از انتقال وجه و کلیک روی انتقال مشخصات شخص را به طور کامل مشاهده کنید در غیر این صورت مسئولیت آن برعهده شماست و بانک هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

تفاوت ساتنا و پايا,تفاوت ساتنا و پایا,تفاوت ساتنا و پایا چیست,

تفاوت ساتنا و پایا

فرق ساتنا و پایا در انتقال وجه می باشد. حداقل مبلغ انتقال در ساتنا 15 میلیون و حداکثر 50 میلیون تومان می باشد.

حداقل مبلغ قابل انتقال در پایا1ریال و حداکثر99.999.99تومان می باشد.

انتقال مبلغ درساتنا سریع از پایا است.

پایا برای بلند مدت مناسب است.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *