سیستم های پلاک خوان چیست و چه کاری انجام می دهند؟

با توجه به زیاد شدن تردد ها و رفت و آمدها درسراسر ایران، برنامه هایی هم به وجود آمده اند که به عموم کمک می کند و کار تردد ها را هم کنترل کند. خب از آنجایی هم که امروزه تردد ماشین ها زیاد شده و اکثر عموم هم با تک سر نشینی مسیرها را رد می کنند، می‌ توان گفت آلودگی هوا هم افزایش یافته است و برنامه هایی که درخصوص کنترل های تردد به وجود آمده اند، می توانند کمک بسیاری به کاهش حجم ماشین ها در خیابان ها کنند.

سیستم های پلاک خوان,مشخصات سیستم های پلاک خوان,نحوه کار سیستم های پلاک خوان,

البته این موضوع درست است که در خیابان ها دوربین هایی برای کنترل سبقت، تردد و… وجود دارد، اما راه کارهایی هم به وجود امده که برخی از افراد مانع از‌پلاک خوانی آن ها توسط دوربین ها می شوند تا به نوعی جریمه را نپردازند. در ادامه شما را با نحوه کار دوربین پلاک خوان آشنا می سازیم، پس حتما با ما تا انتها همراه شوید.

نحوه کار دوربین پلاک خوان چگونه است؟

سیستم ها یا همان برنامه های پلاک خوان، در کل برای برقراری نظم درست شده اند تا حدود کمی از ترددها در سطح شهر کم شود. همان طور که در بالا هم ذکر کردیم، از آنجایی که افراد تخلف کار زیاد شده اند و سعی می کنند تا حد امکان دوربین های امنیتی را نادیده بگیرند و با استفاده از ترفندهایی، پلاک خود را می پوشانند تا دوربین ها نتوانند پلاک ها را تشخیص دهند.

همچنین تا قبل از اختراع این برنامه های پلاک خوان، اگر تخلف یا تصادفی در خیابان ها انجام می شد، بررسی دوربین ها هزینه ها و تایم زیادی را به خود اختصاص می داد و کار چک کردن آن ها هم سخت می شد، اما امروزه که سیستم های پلاک خوان به وجود آمده اند این کار را برای پلیس ها و بقیه افراد که قصد چک کردن موضوعی را دارند راحت ساخته است.

با استفاده از این سیستم ها می توان، کنترل شبانه روزی ترافیک ها، نظارت درب ها و… موضوعات را به راحتی چک کرد.

معرفی برنامه آی پلاک

برنامه ها و اپلیکیشن هایی در خصوص کنترل تردد ها و پلاک خوانی به وجود آمده اند که مشهورترین و پر کاربردترین آن ها آی پلاک می باشد. این برنامه مزایا و ویژگی های بسیار زیادی دارد که همان نکات مثبت، آی پلاک را محبوب تر از بقیه برنامه هایی که در این خصوص واقع شده اند، کرده است‌. شاید سیستم های پلاک خوان، شباهت های زیادی داشته باشند، اما از نظر ویژگی و کارایی، تفاوت هایی دارند که آن ها را از هم متمایز کرده است.

سیستم های پلاک خوان,مشخصات سیستم های پلاک خوان,نحوه کار سیستم های پلاک خوان,

رنامه آی پلاک، ویژگی های گسترده و جزئی دارد که یکی از مهم ترین آن ها، دارا بودن یک موتور جست وجو برای تشخیص پلاک ها می باشد. با این موتور، می توان سریعا تمام پلاک ها را مشاهده و اطلاعات صاحب ماشین را هم مطالعه کرد. همچنین این برنامه ویژگی های دیگری دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

مخاطبان زیاد

آی پلاک جزو مشهورترین سیستم های پلاک خوان محسوب می شود که افراد زیادی آن را نصب کرده و از‌آن هم استفاده می کنند. البته دلایل نصب زیاد این برنامه، دسترسی راحت و آسان به برنامه و شناسایی قوی پلاک ها می باشد که در بالا هم این موضوع را ذکر کردیم که آی پلاک دارای موتور قوی جستجو است که به تشخیص پلاک ها کمک می کند.

سرعت بالا

آی پلاک، در سرعت هم در صدر لیست برنامه ها قرار دارد و سرعت بالایی در تشخیص پلاک ها دارد. همچنین دقت در این برنامه ها به شدت بالا است که این دو عامل، به خوبی نظر مشتریان را به خود جلب می کنند‌. سرعت و دقت در آی پلاک به گونه ای است که حتی ماشین هایی درحال تردد و سرعت زیاد هم شناسایی می شوند و به راحتی اطلاعات ماشین ها را نشان می دهد.

پشتیبانی قوی برنامه

ویژگی دیگری که در خصوص آی پلاک وجود دارد و در بقیه برنامه سیستم های پلاک خوان مشاهده نمی شود، پشتیبانی قوی می باشد. در صورت هر گونه مشکلی در مورد بروز رسانی یا اپلیکیشن به وجود آید، می توان از پشتیبانی ۲۴ ساعته این برنامه استفاده کرد که در کمترین زمان ممکن جوابگو هستند و با راهنمایی، به افراد در حوضه برنامه کمک می کنند.سیستم های پلاک خوان,مشخصات سیستم های پلاک خوان,نحوه کار سیستم های پلاک خوان,

اجرا بر روی تمام دوربین ها

قابلیت نصب و اجرا پلاک خوان بر روی هر نوع دوربینی، یکی دیگر از ویژگی های بارز آن می باشد که دسترسی و کار با این برنامه را برای افراد راحت کرده است. همچنین کیفیت نمایش ترددها، ترافیک ها و… در آی پلاک زیاد است که تمام ماشین ها را با وضوح کاملا و بالا نشان می دهد.

ثبت اطلاعات

در کل یکی از مشخصات دوربین پلاک خوان، ثبت اطاعات خودروی مورد نظر می باشد که آی پلاک هم این ویژگی را دارا است. تمام اطلاعاتی همانند، پلاک ها، اطلاعات مالک خودرو و… در این برنامه ثبت می شوند که در صورت استفاده و مشاهده مجدد آن ها، می توان راحت به این اطلاعات دسترسی پیدا کرد.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *