اگر شما هم به تلویزیون آنلاین علاقه مند هستید و تمایل دارید راجع به آن ها اطلاعات جالبی دست یابید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

از نمونه فناوری هایی که از هنگام اختراع تا به امروز تغییرات بسیاری را طی کرده است، فناوری ساخت تلویزیون ‌ها می باشد.

از جمله ویژگی‌ هایی که در انواع مختلف فناوری های نوین یافت می شود، هوشمند بودن آن می باشد که تلویزیون ها هم از این قاعده مستثنی نخواهند بود.

شرکت اینتل اعلام کرد قصد دارد تلویزیون های هوشمند را به بازار وارد کند که دارای دوربینی است که به مخاطبان خود خیره می شود.

تلویزیون آنلاین,تلویزیون های هوشمند,تلویزیون آنلاین,

افراد بسیاری نسبت به حریم خصوصی خود احساس خطر کردند و به نقض حریم خصوصی کاربران هشدار دادند.

شرکت اینتل که میکرو تراشه های رایانه های شخصی را می سازد، به راه اندازی بخش نوینی با عنوان اینتل مدیا اقدام کرده است. این شرکت به بازاریابی یکی از محصولات تلویزیونی اینترنتی که اورویلیان نام دارد می پردازد.

نایب رئیس اینتل مدیا که اریک هاگرز نام دارد ادعا می کند خدمات نوینی که در این تلویزیون ها به کار رفته است، این امکان را فراهم می کند که کاربران از تلویزیون شخصی تری برخوردار باشند و راجب آن ها به جمع آوری اطلاعات پرداخته و به شخصیت آنان اهمیت خواهد داد.

تلویزیون های هوشمند,تلویزیون آنلاین,تلویزیون های هوشمند,

مطابق با گفته های اینتل این دوربین ویژگی های شخصی سازی شده و تعاملی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا افراد گوناگونی که در یک خانه زندگی می کنند قادر باشند از آگهی ها و برنامه هایی که با سلیقه خودشان مناسبت دارد استفاده کنند.

آخرین شرکتی که به تولید محصولات تلویزیونی با حسگر دوربینی پرداخته است شرکت اینتل می باشد که با هدف تماشای مخاطب عملکرد دارد.

از جمله ارائه کنندگان خدمات کابلی تلویزیون وریزون می باشد که جهت حق اختراع خود مبتنی بر فناوری دستگاه گیرنده تلویزیون دیجیتالی، در ماه دسامبر درخواست خود را اعلام کرد.

او هم چنین گفت که این تلویزیون های هوشمند قادر است به مشاهده مخاطب  و کاری که در اتاقش مشغول است بپردازد و همین مسئله موجب شد بسیاری از کاربران عصبانی شده و نسبت به این مسئله موضع بگیرند.

تلویزیون آنلاین,تلویزیون های هوشمند,تلویزیون آنلاین,

این شرکت در پی درخواست ثبت اختراع خود این چنین گفته است که این دستگاه قادر خواهد بود متوجه شود که کاربر تلویزیون به چه کاری مشغول است تا مطابق با همان کاری که انجام می دهد به پخش یک آگهی تبلیغاتی بپردازد.

اخیراً مایکروسافت برای حسگر حرکتی خود یک درخواست ثبت اختراع فناوری داشته است. او می گوید این سیستم قادر خواهد بود به تشخیص این که در مقابل تلویزیون چند نفر نشسته اند بپردازد.

و اگر بفهمد که تعداد نفراتی که در مقابل تلویزیون هستند از آنچه که باید بیشتر است از کار خود صرف‌ نظر کرده و متوقف می‌ شود.

البته باید گفت که تلویزیون گوگل هم از چنین قابلیتی برخوردار است و از دستگاه های ثبت تصویر و صدا جهت همین کار بهره می برد.

در رابطه با خدمات تلویزیون های هوشمند که با هدف مشاهده مخاطب طراحی شده اند، چالش ها افزایش یافته است. اما باید گفت که طراحان این نوع خدمات ادعا می کنند که توانایی شناسایی مخاطبان گوناگون از ارزش بالایی برخوردار است.

آن ها هم چنین می گویند که امروزه تلویزیون ها راجع به مخاطبان خود هیچ گونه اطلاعی ندارند و تنها یک نوع خدمات را در اختیار تمامی اعضای خانواده قرار می دهند.

قابلیت های تلوزیون هوشمند

زمانی که برای تشخیص مخاطب راهی وجود داشته باشد در آن هنگام حتی آگهی‌ هایی که نمایش می دهد با ویژگی و شخصیت های هر کدام از مخاطبان و کاربران تلویزیون متناسب است.

این نوع تلویزیون های هوشمند به محض اینکه مخاطب شبکه تلویزیونی را عوض می کند و یا اینکه در همان شبکه برنامه جدیدی آغاز می شود، این سیستم خود را با تغییراتی که به وجود آمده است منطبق می کند.

توجه داشته باشید فناوری که در نسل جدید تلویزیون های هوشمند وجود دارد باعث می شود وب سایت هایی را که مشاهده می کنید، قادر باشند همزمان با مشاهده یک برنامه تلویزیونی به ویژه اطلاعاتی که با این برنامه منطبق می باشد را در اختیار بیننده قرار دهند.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *