برای خرید یک دوربین عکاسی خوب اول از همه نوع باتری در یک دوربین دیجیتال مهم است. در واقع می توان گفت باتری در دوربین عکاسی یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش هاست شاید در ابتدا اهمیت چندانی نداشته باشد اما درست در همان لحظه ای که می خواهید از یک صحنه به یادماندنی و زیبا تصویری را ثبت کنید ناگهان هشدار تمام شدن باتری را مشاهده می کنید و به اهمیت باتری پی خواهید برد. در دنیای امروز دوربین های دیجیتالی شرایطی را برای ما فراهم اورده اند که با هزینه ای اندک و با بهترین امکانات و شرایط بتوانید زیبا ترین لحظات تان را ثبت کنید وشرایط یک عکاسی خاطره انگیز را داشته باشید.

در وهله اول برای ورود به دنیای عکاسی دیجیتال خرید یک دوربین عکاسی مناسب مهم است بیش از 10 شرکت معروف ازجمله: نیکون، کانن، سونی، الیمپوس، فوجی و… در زمینه ساخت و طراحی دوربین های عکاسی فعالیت دارند که تقریبا همه این شرکت ها مدل های مختلفی را از دوربین های عکاسی در سراسر دنیا عرضه کرده اند که همه آن ها قادر به پاسخگویی کاربران خانگی هستن البته دوربین هایی با امکانات بیشتر نیز وجود دارد که برای عکاسی نیمه حرفه ای برای علاقمندان به عکاسی می باشد.

در واقع مهمترین ویژگی برای خرید دوربین عکاسی خوب وزن و ابعاد آن می باشد بهتر است که شما دوربینی سبک و کوچک را انتخاب کنید که بتوانید راحت با آن عکاسی کنید و هیچ محدودیتی را برای شما به وجود نیاورد.

خرید دوربین عکاسی,راهنمای خرید دوربین عکاسی,راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای,

رزولوشن سنسور و مگاپیکسل دوربین و ارتباط آن ها با یکدیگر

یکی از مهمترین نکات خرید دوربین عکاسی خوب رزولوشن دوربین می باشد. عموم مردم بر این باورند که رزولوشن بالاتر به معنای کیفیت بالاتر عکس است اما لزوما اینگونه نیست. باید این نکته را بدانیم که رزولوشن به تنهایی باعث بالابودن کیفیت عکس نیست بلکه فقط یکی از فاکتورهای آن محسوب می شود. عواملی دیگری هستند که در کیفیت عکس اثر گذارند مثل سنسور دوربین که هنگام خرید دوربین باید به این نکته توجه شود. از مهمترین نکات که باید به آن اشاره نمود این است که همه این ویژگی ها باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. نکته جالب اینکه اگر پیکسل دوربین عکاسی شما بالا و سنسور دوربین کوچک باشد باعث کوچک شدن پیکسل ها و در نهایت افزایش نویز عکس می گردد.

نکات خرید دوربین عکاسی,خرید دوربین عکاسی,راهنمای خرید دوربین عکاسی,

کارت حافظه و لوازم جانبی

در هنگام خرید دوربین عکاسی حتما به کارت حافظه آن دقت کنید و بسته به کاربردتان از کارت حافظه ای مناسب استفاده کنید. حافظه دوربین عکاسی برای کسانی که کمتر از دوربین استفاده می کنند و یا امکان اینکه بتوانید در فواصل کوتاه حافظه دوربین تان را خالی کنید اندازه حافظه خیلی اهمیت پیدا نمی کند. اما اگر از دوربین در مسافرت ها و جایی که امکان خالی کردن زود هنگام آن وجود ندارد حتما در تهیه دوربین عکاسی به حافظه آن توجه داشته باشید چرا که بی توجهی به این نکته در هنگام خرید می تواند بعدا برایتان مشکل ساز شود چرا که لحظاتی تکرار نشدنی را به علت نبود حافظه از دست بدهید.

باتری دوربین

اگر از حافظه دوربین خیال تان راحت شد مورد دیگری وجود دارد که باعث بروز مشکل برای شما شود و لحظات حساس و تکرار نشدنی را از دست بدهید. همیشه باتری دوربین تان را شارژ کنید چرا که ممکن است استفاده از دوربین غیر قابل پیش بینی باشد همچنین برای خاطر جمعی بیشتر می توانید یک باتری اضافه همراه داشته باشید بنابراین برای خرید دوربین عکاسی بهتر است به این نکته توجه کنید که قابلیت شارژ شدن را دارد یاخیر که البته اغلب اینگونه است. نکته دیگر اینکه دوربین های دیجیتال مصرف باتری بالایی دارند و باتری در مدل های مختلف و طول عمر متفاوت وجود دارد بعضی از دوربین ها فقط دوربین مخصوص خود را دارا می باشند و فقط از نوع خاصی از آن پشتیبانی می کنند در این صورت شما حق انتخابی نخواهید داشت. پس در نتیجه هنگام خرید یک دوربین عکاسی خوب به این نکته توجه داشته باشید که یک دوربین خوب در شرایط معمول باید بتواند 100 عکس بگیرد.

راهنمای خرید دوربین عکاسی حرفه ای,نکات خرید دوربین عکاسی,خرید دوربین عکاسی,

لنز

اغلب عکاسان حرفه ای به این نکته توجه بسیاری می کنند که انتخاب یک لنز مناسب برای دوربین عکاسی است. لنز ها با توجه به کاربردشان در انواع مختلفی عرضه می شوند. لنز زاویه عریض، لنز تله فوتو، لنز زوم، لنز چشم ماهی، لنز نرمال، لنزهای تیلت شیفت و لنزهای تثبیت کننده تصویر.

هر کدام از این لنزها دارای کاربرد و ویژگی های خاصی بوده و مصرف متفاوتی دارند. شما باید با توجه به حرفه و نیازتان لنز مناسب را انتخاب کنید.

از اهمیت اندازه و وزن دوربین غافل نشوید

ابعاد و وزن دوربین در نگاه اول شاید کم اهمیت باشد اما در واقع ازمهمترین نکات خرید دوربین عکاسی است که ممکن است شما را از دوربینی که با وسواس خریده اید پشیمان کند اگر شما دوربین را دائما با خود حمل می کنید باید دوربینی سبک و با ابعاد کوچک تر تهیه کنید که باعث اذیت تان نشود و بتوانید به راحتی به عکاسی و ثبت لحظات بپردازید.

مدیر سایت
topnewseo@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *